Wiadomości

Policyjna akcja "Bezpieczny weekend - Boże Ciało" rozpoczęta

Data publikacji 30.05.2018

Będzińscy policjanci, podobnie jak ich koledzy w całym kraju rozpoczęli dzisiaj działania "Bezpieczny weekend - Boże Ciało". Rozpoczęta dzisiaj o godzinie 6.00 akcja potrwa do niedzieli do godziny 22.00. Przez cały nadchodzący, dłuższy weekend kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli. Mundurowi będą zwracać uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzą także, jak kierowcy i pasażerowie wywiązują się z obowiązku używania pasów i bezpiecznego przewozu dzieci.

W najbliższych dniach wielu z nas skorzysta z możliwości dłuższego weekendowego wypoczynku. Policjanci, nie tylko z drogówki wyruszą na będzińskie drogi i ulice, by dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu. Więcej patroli pojawi się przede wszystkim na trasach wylotowych z miast i głównych ciągach komunikacyjnych. Tradycyjnie nadmierna szybkość jazdy stanowi jedną z głównych przyczyn wszystkich wypadków. Dlatego mundurowi w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach z videorejestratorami i laserami kontrolować będą dozwoloną prędkość. Nie warto się więc śpieszyć - oprócz uszczuplenia portfela, ryzykujemy także własne i cudze życie. To samo dotyczy pasów - nie zapinajmy ich tylko i wyłącznie dla uniknięcia mandatu, róbmy to świadomie dla poprawy własnego bezpieczeństwa. Policjanci w trakcie kontroli drogowych sprawdzać także będą stan trzeźwości kierowców. Ich uwaga zwrócona będzie tradycyjnie również na stan techniczny pojazdów oraz posiadane przez kierowców uprawnienia.

Apelujemy do wszystkich osób podróżujących samochodem, aby jeszcze przed wyjazdem sprawdziły:

  • czy pojazd jest sprawny

  • czy mamy wszystkie dokumenty (uprawniające do jazdy oraz potrzebne w razie awarii lub kolizji)

  • czy bagaż jest dobrze poukładany i solidnie zamocowany.

W trasie wykażmy się odpowiedzialnością i rozwagą - dostosujmy prędkość do warunków na drodze, respektujmy przepisy, bądźmy życzliwi dla innych użytkowników dróg. Pod żadnym pozorem nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu!