Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

nie reagujesz - akceptujesz
"Policjant który mi pomógł"
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
Stop agresji drogowej
rok pieszego
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
turysta zagraniczny
stop seksturystyce
Facebook
inforlinia do bezdomnych

Ruch drogowy

 1. Trwają policyjne działania "Prędkość"

  Na będzińskich drogach i ulicach prowadzone będą dzisiaj od godziny 6.00 do 22.00 policyjne działania "Prędkość". Ich celem jest dyscyplinowanie kierowców, którzy prowadząc swoje pojazdy nie stosują się do ograniczeń prędkości, a poprzez takie właśnie działanie represyjne, do zmniejszenie liczby wypadków drogowych.

 2. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – ogólnopolskie działania Policji

  Dziś, 14 listopada 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 3. Uciekał przed policją... miał powód, był pijany

  W ręce policjantów z będzińskiej drogówki wpadł 19-letni mieszkaniec miasta. Nietrzeźwy kierowca fiata bravo zatrzymany został w Będzinie przy ul. Czeladzkiej po trwającym chwilę pościgu. Powód do ucieczki mężczyzny stał się dla policjantów oczywisty, gdy dokonali badania jego trzeźwości. Jak się okazało w organizmie kierowcy krążyło sporo ponad promil alkoholu.

 4. Poranna akcja "Trzeźwość" na będzińskich drogach i ulicach

  Dzisiejszy poranek i wczesne godziny południowe na będzińskich drogach i ulicach upłyną pod znakiem wzmożonej kontroli trzeźwości kierujących. Policjanci z będzińskiej drogówki w ramach akcji "Trzeźwość" kontrolują kierowców w wielu miejscach na terenie powiatu. Kolejny odsłona akcji na celu ma poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza poprzez eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

 5. Na zakazie i "podwójnym gazie"

  W ręce policjantów z będzińskiej drogówki wpadł wczoraj kolejny pijany kierowca lekceważący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymany we wtorkowe popołudnie 50-letni mężczyzna pomimo zakazu wydanego przez sąd kierował swoim fordem focusem, a przy tym po jego organizmie krążyło ponad trzy promile alkoholu.

 6. Tragiczny weekend na będzińskich drogach

  Będzińscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny tragicznych wypadków jakie miały miejsce w miniony weekend na powiatowych drogach. W sobotnie południe do wypadku w którym śmierć poniosły dwie osoby doszło w Sławkowie przy skrzyżowaniu drogi DK 94 z ul. Okradzionowską. Kilka godzin później na trasie S1 w rejonie miejscowości Przeczyce doszło do kolejnego wypadku, w którym zginął kierowca opla astry.

 7. Ruszyła akcja "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo"

  Ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii pod nazwą "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo". Działania prowadzone będą we współpracy ze stacjami diagnostycznymi. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas akcji, w dniach 26 października oraz 16 i 23 listopada br., kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach.

 8. Śmiertelny wypadek na S1 w Mierzęcicach

  Będzińscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, który miał miejsce dzisiaj nad ranem na trasie S1 w rejonie miejscowości Mierzęcice. Kierujący ciągnikiem siodłowym wraz z naczepą 63-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w nadjeżdżającą z przeciwnego kierunku kia sportage. W wyniku obrażeń doznanych na skutek wypadku 43-letnia mieszkanka powiatu będzińskiego siedząca za kierownicą suva poniosła śmierć na miejscu.

 9. Policyjna akcja "Bezpieczne skrzyżowanie" na będzińskich drogach

  Będzińscy policjanci, podobnie jak wielu innych stróżów prawa w województwie śląskim, przeprowadzą dzisiaj w rejonie skrzyżowań dróg w powiecie działania w ramach akcji "Bezpieczne skrzyżowanie". Policyjna akcja rozpoczęła się o godzinie 6.00 i potrwa do godziny 22.00. Mundurowi baczną uwagę zwracać będą zarówno na kierujących pojazdami jak i na pieszych popełniających wykroczenia drogowe.

 10. Zmiany w organizacji ruchu w pobliżu cmentarzy w powiecie będzińskim

  W związku z planowanym większym natężeniem ruchu w czasie zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych, w rejonie cmentarzy w powiecie będzińskim nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu drogowego. Zmiany obowiązywać będą w pobliżu każdego z cmentarzy w różnych okresach.