Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

turysta zagraniczny
Facebook
stop seksturystyce
inforlinia do bezdomnych
Stop agresji drogowej
nie reagujesz - akceptujesz
rok pieszego
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
"Policjant który mi pomógł"
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem

Ruch drogowy

 1. Pijany kierowca autobusu zatrzymany dzięki reakcji świadka

  Policjanci z będzińskiej drogówki uniemożliwili wczoraj nad ranem dalszą jazdę pijanemu kierowcy autobusu miejskiego. Badanie stanu trzeźwości 59-letniego obywatela Ukrainy wykazało ponad pół promila alkoholu w jego organizmie. Nieodpowiedzialny mężczyzna wpadł w Wojkowicach po informacji przekazanej przez jednego z pasażerów autobusu. Pijany kierowca stracił już prawo jazdy. Za jazdę pod wpływem alkoholu grożą mu nawet 3 lata więzienia.

 2. 75 EDYCJA TOUR DE POLOGNE - utrudnienia na będzińskich drogach

  W dniu 5 sierpnia br. na terenie województwa śląskiego przebiegać będzie trasa 2 etapu wyścigu Tour de Pologne - największego wydarzenie kolarskie w Polsce. Podobnie jak w latach ubiegłych będzińscy mundurowi na trasie przejazdu kolarzy zadbają o bezpieczeństwo zarówno sportowców, jak i zgromadzonej publiczności. Przypominamy także kierowcom o utrudnieniach, jakie wystąpią w ruchu drogowym podczas tego sportowego wydarzenia na będzińskich drogach..

 3. Niebezpiecznie na będzińskich drogach

  Wczorajszy dzień na drogach i ulicach powiatu będzińskiego nie należał do najbezpieczniejszych. Poza śmiertelnym wypadkiem motocyklisty w Psarach doszło jeszcze do trzech innych, bardzo groźnie wyglądających zdarzeń drogowych. Na szczęście w pozostałych wypadkach nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Niezależnie od dokładnych, policyjnych ustaleń dotyczących przyczyn każdego ze zdarzeń można uznać, że wczorajsza słoneczna aura mogła sprzyjać szybszej jeździe kierowców. Mimo powtarzających się apeli policjantów to właśnie prędkość jazdy stanowi niezmiennie jedną z głównych przyczyn wypadków.

 4. Tragiczny wypadek motocyklisty w Psarach

  Do kolejnego w tym sezonie motocyklowym tragicznego w skutkach wypadku z udziałem kierowcy jednośladu, doszło wczoraj popołudniu w Psarach na ulicy Zwycięstwa. Kierujący motocyklem yamasaki 43-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego, w trakcie omijania autobusu, doprowadził do czołowego zderzenia z nadjeżdżającą z przeciwka ciężarową scanią. Motocyklista pomimo udzielonej pomocy, w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

 5. Wyeliminowani na "podwójnym gazie" w czasie wczorajszej akcji

  W czasie wczorajszej, porannej akcji "Trzeźwość" będzińscy policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy po drogach i ulicach powiatu kolejnych 8 pijanych kierowców. W organizmie niechlubnego rekordzisty, siedzącego za kierownicą peugeota krążyło prawie 2,5 promila alkoholu. Wśród zatrzymanych połowę stanowili nietrzeźwi rowerzyści.

 6. Policyjna akcja "Pieszy" na będzińskich drogach

  Policjanci z będzińskiej drogówki przeprowadzą dzisiaj na drogach i ulicach powiatu działania w ramach akcji "Pieszy". Policyjna akcja rozpoczęta się o godzinie 6.00 potrwa do godziny 22.00. Mundurowi baczną uwagę zwracać będą przede wszystkim na pieszych popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie na przechodzących przez ulice w miejscach niedozwolonych.

 7. Poniedziałkowa akcja "Trzeźwość" na będzińskich drogach i ulicach

  Dzisiejszy poranek i godziny południe na będzińskich drogach i ulicach upłyną pod znakiem wzmożonej kontroli trzeźwości kierujących. Policjanci z będzińskiej drogówki w ramach akcji "Trzeźwość" kontrolują kierowców w wielu miejscach na terenie powiatu. Kolejny odsłona akcji na celu ma poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza poprzez eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

 8. Trwają policyjne działania "Prędkość"

  Na będzińskich drogach i ulicach prowadzone będą dzisiaj od godziny 6.00 do 22.00 policyjne działania "Prędkość". Ich celem jest dyscyplinowanie kierowców, którzy prowadząc swoje pojazdy nie stosują się do ograniczeń prędkości, a poprzez takie właśnie działanie represyjne, do zmniejszenie liczby wypadków drogowych. Jak wskazują policyjne analizy, to właśnie prędkość jest główną przyczyną wypadków...

 9. Woda latem jak lód zimą…

  Przez kilka najbliższych dni na Śląsku zapowiadana jest deszczowa aura. Takie warunki atmosferyczne nie sprzyjają kierowcom, ponieważ sprawiają, że jezdnia robi się śliska. W ostatnim czasie na drogach, szczególnie tych, gdzie poruszamy się z większą prędkością, dochodzi do wielu wypadków i kolizji. Apelujemy o rozwagę!

 10. Policyjna akcja "Bezpieczny Pieszy" na będzińskich drogach

  Będzińscy policjanci, podobnie jak wielu innych stróżów prawa w województwie śląskim, przeprowadzą dzisiaj na drogach i ulicach powiatu działania w ramach akcji "Bezpieczny Pieszy". Policyjna akcja rozpoczęła się o godzinie 6.00 i potrwa do godziny 22.00. Mundurowi baczną uwagę zwracać będą przede wszystkim na pieszych popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie na przechodzących przez ulice w miejscach niedozwolonych.