Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
Facebook
"Policjant który mi pomógł"
stop seksturystyce
rok pieszego
Stop agresji drogowej
inforlinia do bezdomnych
turysta zagraniczny
nie reagujesz - akceptujesz
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem

Ruch drogowy

 1. Poranna akcja "Trzeźwość" na będzińskich drogach i ulicach

  Dzisiejszy poranek i wczesne godziny południowe na będzińskich drogach i ulicach upłyną pod znakiem wzmożonej kontroli trzeźwości kierujących. Policjanci z będzińskiej drogówki w ramach akcji "Trzeźwość" kontrolują kierowców w wielu miejscach na terenie powiatu. Kolejny odsłona akcji na celu ma poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza poprzez eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

 2. Tragiczny wypadek z udziałem pieszych w Sarnowie

  Będzińscy policjanci ustalają dokładny przebieg oraz okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj około godziny 17.25 na DK 86 w rejonie Sarnowa. Jak dotychczas ustalono, przechodzące przez trasę na oznakowanym przejściu dla pieszych trzy kobiety zostały potrącone przez nadjeżdżającego hyundaia. W następstwie obrażeń odniesionych na skutek potrącenia dwie kobiety zmarły, a trzecia w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala.

 3. Policyjna akcja "ZNICZ 2018"

  Jak co roku, przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie tych z drogówki. By każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich, w całej Polsce prowadzona będzie akcja "ZNICZ 2018". Pamiętajmy, że jest to również czas, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie paść ofiarą przestępców. Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych!

 4. Zmiany w organizacji ruchu w pobliżu cmentarzy w powiecie będzińskim

  W związku z planowanym większym natężeniem ruchu w czasie zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych, w rejonie cmentarzy w powiecie będzińskim nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu drogowego. Zmiany obowiązywać będą w pobliżu każdego z cmentarzy w różnych okresach.

 5. Policyjna akcja "Pieszy" na będzińskich drogach

  Policjanci z będzińskiej drogówki przeprowadzą dzisiaj na drogach i ulicach powiatu działania w ramach akcji "Pieszy". Policyjna akcja rozpoczęła się o godzinie 6.00 i potrwa do godziny 22.00. Mundurowi baczną uwagę zwracać będą przede wszystkim na pieszych popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie na przechodzących przez ulice w miejscach niedozwolonych.

 6. Poniedziałkowa akcja "Trzeźwość" na będzińskich drogach i ulicach

  Dzisiejszy poranek i godziny południe na będzińskich drogach i ulicach upłyną pod znakiem wzmożonej kontroli trzeźwości kierujących. Policjanci z będzińskiej drogówki w ramach akcji "Trzeźwość" kontrolują kierowców w wielu miejscach na terenie powiatu. Kolejny odsłona akcji na celu ma poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza poprzez eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

 7. Śmiertelny wypadek na A1 w rejonie Dobieszowic

  Będzińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, który miał miejsce w minioną środę kilka minut po godzinie 17 na autostradzie A1 w rejonie Dobieszowic. Jak wstępnie ustalono, kierujący fiatem punto 24-letni mieszkaniec Zabrza w wyniku niedostosowania prędkości jazdy do panujących warunków atmosferycznych stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożny ekran dźwiękochłonny. W wyniku doznanych obrażeń śmierć na miejscu wypadku poniósł kierowca samochodu.

 8. Policyjne działania „Kaskadowy pomiar prędkości”

  Policja prowadzi dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne kraju. Policyjne działania rozpoczęły się o godzinie 6.00 i potrwają do 22.00.

 9. Policyjna akcja "Motor" w powiecie będzińskim

  Dzisiaj od godziny 6.00 do godziny 22.00 będzińscy policjanci będą prowadzić działania pod nazwą „Motor”. Celem policyjnej akcji jest zmniejszenie ilości kierujących motocyklami i quadami, którzy dopuszczają się naruszenia przepisów ruchu drogowego, a także ograniczenie niebezpiecznych zachowań w ruchu powodowanych przez kierowców jednośladów.

 10. Policyjna akcja "NURD" na będzińskich drogach

  Od wczesnych godzin rannych na terenie całego powiatu będzińskiego, podobnie jak na terenie całego kraju policjanci z drogówki prowadzą dzisiaj działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – czyli akcję "NURD". W ciągu całego dnia mundurowi zwracać będą szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów...