Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

nie reagujesz - akceptujesz
stop seksturystyce
inforlinia do bezdomnych
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
"Policjant który mi pomógł"
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
rok pieszego
Stop agresji drogowej
Facebook
turysta zagraniczny

Ruch drogowy

 1. Policyjna akcja "Prękość"

  Na będzińskich drogach i ulicach prowadzone będą dzisiaj od godziny 6.00 do 22.00 policyjne działania "Prędkość". Ich celem jest dyscyplinowanie kierowców, którzy prowadząc swoje pojazdy nie stosują się do ograniczeń prędkości, a poprzez takie właśnie działanie represyjne, do zmniejszenie liczby wypadków drogowych.

 2. Policyjna Mapa Wypadków Drogowych ze Skutkiem Śmiertelnym - Wakacje 2020

  Mapa Wypadków Drogowych publikowana w wakacje 2019 roku spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym. Dlatego też zdecydowano się na jej kontynuację w roku bieżącym.

 3. Bezpieczny przejazd - "Szlaban na ryzyko!"

  Wśród części kierowców istnieje przekonanie, że czerwone światło przed przejazdem kolejowo-drogowym jest tylko ostrzeżeniem, a nie kategorycznym zakazem wjazdu na tory. Niestety w gronie użytkowników dróg znajdują się też tacy, którzy uważają że przejechanie slalomem między opuszczonymi rogatkami to przejaw sprytu i oszczędność czasu, a nie skrajnej głupoty i igrania ze śmiercią. Dlatego powstała kampania Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”, w którą włączyła się także Policja.

 4. Policyjna Mapa Wypadków Drogowych ze Skutkiem Śmiertelnym - Wakacje 2020

  Mapa Wypadków Drogowych publikowana w wakacje 2019 roku spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym. Dlatego też zdecydowano się na jej kontynuację w roku bieżącym.

 5. Trwa policyjna akcja "Ustąp pierwszeństwa przejazdu"

  Na będzińskich drogach i ulicach prowadzone będą dzisiaj od godziny 6.00 do 22.00 policyjne działania "Ustąp pierwszeństwa przejazdu". Celem cyklicznie powtarzanej w czasie tegorocznych wakacji policyjnej akcji jest dyscyplinowanie kierowców, którzy nie stosują się do obowiązku ustąpienia pierwszeństwa przejazdu innym użytkownikom dróg oraz tych którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości.

 6. Trwają działania "Truck & Bus"

  Od godziny 6.00 do 22.00 policjanci z będzińskiej drogówki przeprowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Mundurowi bacznie będą dzisiaj przyglądać się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Kontrolowany będzie stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, realizacja czasu pracy i odpoczynku oraz posiadane uprawnienia. W dobie pandemii policjanci będą też zwracać uwagę na obowiązek zakrywania twarzy przez pasażerów.

 7. Policyjna Mapa Wypadków Drogowych ze Skutkiem Śmiertelnym - Wakacje 2020

  Mapa Wypadków Drogowych publikowana w wakacje 2019 roku spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym. Dlatego też zdecydowano się na jej kontynuację w roku bieżącym.

 8. Jutro policyjna akcja "NURD"

  Jutro od wczesnych godzin rannych na terenie całego powiatu będzińskiego, podobnie jak na terenie całego kraju policjanci z drogówki przeprowadzą działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – czyli akcję "NURD". W ciągu całego dnia mundurowi zwracać będą szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów...

 9. Jazdę z trzema promilami zakończyła kolizją

  W ręce policjantów z będzińskiej drogówki wpadła przedwczoraj 33-letnia mieszkanka Sosnowca, która kompletnie pijana spowodowała kolizję uderzając w tył osobowego opla. We wtorkowe popołudnie amatorka jazdy "na podwójnym gazie" podróż swoim vw golfem zakończyła w Zelisławicach przy ul. Niweckiej. Dalszym losem kobiety zajmie się teraz sąd i prokurator. 33-latka straciła już prawo jazdy, dodatkowo grożą jej 2 lata więzienia.

 10. Ucieczka przed policją zakończona kolizją z radiowozem

  W ręce policjantów z będzińskiej drogówki wpadł 21-letni kierowca opla corsy, zatrzymany po krótkim pościgu w Bobrownikach, gdy jego samochód uderzył w policyjny radiowóz. Powód do ucieczki mężczyzny stał się dla policjantów oczywisty już chwilę po zatrzymaniu. Okazało się bowiem, że 21-latek nie miał uprawnień do kierowania...