Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

rok pieszego
Facebook
turysta zagraniczny
stop seksturystyce
"Policjant który mi pomógł"
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
nie reagujesz - akceptujesz
inforlinia do bezdomnych
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
Stop agresji drogowej

Ruch drogowy

 1. Rowerem na „gazie” spowodował kolizję

  W dniu wczorajszym nietrzeźwy rowerzysta zakończył swoją podróż w Szpitalu Miejskim w Czeladzi po tym jak wymusił pierwszeństwo jadącemu prawidłowo Citroenowi. Jak się okazało rowerzysta posiadał ponad 2 promile alkoholu we krwi.

 2. Akcja „Alkohol i Narkotyki” w powiecie będzińskim

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych na drogach i ulicach powiatu będzińskiego, podobnie jak na terenie całego kraju, policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Celem przedsięwzięcia jest wyeliminowanie z ruchu kierowców poruszających się po drogach pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Wzmożone kontrole w ramach dzisiejszej akcji będą trwały aż do wtorkowego poranku.

 3. Trwa policyjna akcja "NURD"

  Od godziny 6 nad ranem na drogach i ulicach powiatu będzińskiego, podobnie jak na terenie całego kraju prowadzone są działania pod kryptonimem „NURD”. Mają one za zadanie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. Funkcjonariusze kontrolują miejsca, w których ruch pieszych i rowerzystów - czyli Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego jest największy.

 4. Zatrzymany pijany obcokrajowiec za kierownicą tira

  Zatrzymanie do kontroli drogowej zakończyło wczorajszą nietrzeźwą jazdę w Siewierzu, 43-letniego kierowcy tira. W ciele obywatela Rosji, podróżującego ciężarowym dafem po drodze krajowej nr 1 znajdował się prawie promil alkoholu. O dalszym losie obcokrajowca zdecyduje teraz sąd i prokurator. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, teraz grozi mu 2 lata więzienia.

 5. Policyjna akcja "Kontrola drogowa - Pieszy"

  Będzińscy policjanci, podobnie jak ich koledzy w całym województwie, przeprowadzą dzisiaj na drogach i ulicach powiatu działania w ramach akcji "Kontrola drogowa - Pieszy". Policyjna akcja rozpocznie się o godzinie 14 i potrwa do godziny 22. Mundurowi baczną uwagę zwracać będą przede wszystkim na pieszych popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie na przechodzących przez ulice w miejscach niedozwolonych.

 6. Policyjna akcja "Pasy" na będzińskich drogach

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych policjanci z będzińskiej drogówki prowadzą działania "PASY". Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie podchodzą do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących do bezpiecznego przewożenia najmłodszych pasażerów.

 7. Bezpieczna droga do szkoły także ze strażą miejską

  Początek roku szkolnego dla będzińskich stróżów prawa tradycyjnie wiąże się z ogólnopolską akcją "Bezpieczna droga do szkoły". W policyjne działania wczoraj włączyli się strażnicy ze Straży Miejskiej w Będzinie, którzy wspierali policjantów rozdając ulotki informacyjne i pomagając w edukacji najmłodszych na rzecz bezpieczeństwa na drodze.

 8. Policjantki o bezpieczeństwie z uczniami "zerówki"

  W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” będzińscy stróże prawa odwiedzają uczniów szkół podstawowych. W miniony piątek będzińskie policjantki odwiedziły młodych żaków z "zerówki" Szkoły Podstawowej nr 10. W czasie spotkania przekazały dzieciom cenną wiedzę na temat tego, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły, a po lekcjach bezpiecznie powrócić do domu.

 9. Cztery ofiary śmiertelne wypadku w Boguchwałowicach

  Wszystko wskazuje na to, że nadmierna prędkość była przyczyną tragicznego w skutkach wypadku drogowego jaki miał miejsce w piątek wieczorem na DK 78 w Boguchwałowicach. Jak wstępnie ustalono, kierujący audi a6 zjechał z drogi uderzając w przydrożne drzewo. Zarówno kierowca pojazdu jak i podróżujący z nim trzej młodzi mężczyźni ponieśli śmierć na miejscu.

 10. Policyjna akcja "Prędkość" na będzińskich drogach

  Od wczesnych godzin rannych na będzińskich drogach policjanci z drogówki, podobnie jak inni funkcjonariusze w całym kraju prowadzą akcję "Prędkość". Dzisiejsze działania ukierunkowane są przede wszystkim na przestrzeganie przez kierowców dozwolonej prędkości jazdy. Uwaga stróżów prawa skierowana jest także na sprawdzanie trzeźwości kierowców i stanu technicznego ich pojazdów.