Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

rok pieszego
Facebook
"Policjant który mi pomógł"
stop seksturystyce
Stop agresji drogowej
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
turysta zagraniczny
nie reagujesz - akceptujesz
inforlinia do bezdomnych

Ruch drogowy

 1. Staranował radiowóz uciekając przed policją

  Usiłował uniknąć kontroli, staranował oznakowany radiowóz policji i rozbił swój samochód. Kiedy został zatrzymany przez policjantów okazało się, że jest pod wpływem alkoholu i nie posiada przy sobie prawa jazdy. To wyczyny 43-letniego mieszkańca Sarnowa

 2. Podsumowanie działań "Trzeźwe przewozy"

  Jeden nietrzeźwy kierujący i dwóch po użyciu alkoholu to efekt wczorajszych działań pod kryptonimem "Trzeźwe przewozy". Ci kierowcy stracili już prawo jazdy, a o ich dalszych losach zadecyduje Sąd.

 3. Działania "Ustąp pierwszeństwa"

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Będzinie, wraz z członkami Młodzieżowej Sekcji Ruchu Drogowego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach, prowadzili wczoraj na terenie powiatu będzińskiego działania profilaktyczne. Akcję nazwano "Ustąp pierwszeństwa". Jej celem było uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego konsekwencji nieustąpienia pierwszeństwa.

 4. Bilans czwartkowej akcji "Pasy"

  Miniony czwartek od rana do późnych godzin wieczornych upłynął dla policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego będzińskiej komendy pod hasłem "Pasy". Wzmożone działania będzińskiej drogówki miały na celu poprawę bezpieczeństwa zarówno kierujących jak i pasażerów nie tylko poprzez dyscyplinowanie ich za łamanie przepisów prawa, lecz przede wszystkim zwrócenie uwagi na konsekwencje, jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów.

 5. Działania "PASY"

  Dzisiaj na drogach powiatu będzińskiego prowadzona jest akcja PASY. Ma ona na celu ograniczenie skutków wypadków drogowych, które wynikają z niezapinania pasów bezpieczeństwa oraz nieużywania urządzeń służących do przewozu młodych pasażerów.

 6. Nietrzeźwy pieszy sprawcą kolizji

  Ponad 3 promile alkoholu w organiźmie miał pieszy sprawca kolizji w Będzinie. Mężczyzna wtargnął na jezdnię bezpośrednio pod prawidłowo jadący samochód osobowy, w wyniku czego został potrącony przez ten pojazd. Pieszy doznał ogólnych potłuczeń.

 7. Kolejan odsłona akcji "Trzeźwość"

  Dziś od godziny 18.00 do 02.00 policjanci z będzińskiej drogówki przeprowadzą na drogach i ulicach powiatu działania w ramach akcji "Trzeźwość". Policyjne patrole kontrolować będą stan trzeźwości kierujących.

 8. Działania "Trzeźwość"

  Jutro od godziny 20.00 do 00.00 policjanci z będzińskiej drogówki przeprowadzą na drogach i ulicach powiatu działania w ramach akcji "Trzeźwość". Policyjne patrole kontrolować będą stan trzeźwości kierujących.

 9. Policyjna akcja "Alkohol i narkotyki"

  Jutro od wczesnych godzin rannych na drogach i ulicach powiatu będzińskiego, podobnie jak na terenie całego województwa, policjanci ruchu drogowego będą prowadzą działania pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Celem przedsięwzięcia jest wyeliminowanie z ruchu kierowców poruszających się po drogach pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

 10. Próbowała uniknąć odpowiedzialności

  Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali 53-latkę, która kierując pojazdem doprowadziła do zdarzenia drogowego, mając w organizmie przeszło dwa promile alkoholu. Na domiar złego uciekła z miejsca zdarzenia. Kobieta „wpadła” w ręce mundurowych dzięki świadkowi.