Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

"Policjant który mi pomógł"
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
rok pieszego
nie reagujesz - akceptujesz
Facebook
turysta zagraniczny
Stop agresji drogowej
inforlinia do bezdomnych
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
stop seksturystyce

Ruch drogowy

 1. Policyjna akcja "Kontrola drogowa - Pieszy"

  Będzińscy policjanci, podobnie jak ich koledzy w całym województwie, przeprowadzą dzisiaj na drogach i ulicach powiatu działania w ramach akcji "Kontrola drogowa - Pieszy". Policyjna akcja rozpocznie się o godzinie 13 i potrwa do godziny 21. Mundurowi baczną uwagę zwracać będą przede wszystkim na pieszych popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie na przechodzących przez ulice w miejscach niedozwolonych.

 2. Uwaga kierowcy! nadchodzą niebezpieczne upały

  Upały to okres szczególnie trudny dla kierowców, którzy poruszają się po drogach. Niełatwa aura odbija się na naszym samopoczuciu oraz koncentracji. Niestety to wpływa na jakość jazdy, i coraz częściej dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń. Statystyki w tym zakresie są nieubłagane. A to nie koniec fali upałów na naszym województwie...

 3. Pijany spowodował kolizję z autokarem

  W ręce policjantów z będzińskiej drogówki wpadł 45-letni mieszkaniec Poręby, który kompletnie pijany spowodował kolizję z autokarem. Do zdarzenia doszło w Siewierzu w rejonie zjazdu z DK 78 na drogę wojewódzką 793. Dalszym losem 45-latka zajmie się sąd i prokurator. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, dodatkowo grożą mu 2 lata więzienia.

 4. Policyjna akcja "Pasy" na będzińskich drogach

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych policjanci z będzińskiej drogówki prowadzą działania "PASY". Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie podchodzą do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących do bezpiecznego przewożenia najmłodszych pasażerów.

 5. Śmiertelny wypadek motocyklisty w Siewierzu

  Do kolejnego tragicznego w skutkach wypadku z udziałem motocyklisty, doszło w miniony piątek na DK 78 w okolicy Siewierza. Kierujący motocyklem bmw 43-letni mieszkaniec Cieszyna, w trakcie wyprzedzania w niedozwolonym miejscu, doprowadził do czołowego zderzenia z nadjeżdżającym fordem fusion. Motocyklista w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

 6. Trwa policyjna akcja "Trzeźwość"

  Dzisiejszy poranek i przedpołudnie na będzińskich drogach i ulicach upłyną pod znakiem wzmożonej kontroli trzeźwości kierujących. Policjanci z będzińskiej drogówki w ramach akcji "Trzeźwość" kontrolować będą kierowców w wielu miejscach powiatu. Poranna akcja na celu ma poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w szczególności spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

 7. Policyjna akcja "Bezpieczny weekend" rozpoczęta

  Będzińscy policjanci, podobnie jak ich koledzy w cały województwie rozpoczęli dzisiaj działania "Bezpieczny weekend". Rozpoczęta dzisiaj o godzinie 6.00 akcja potrwa do niedzieli do godziny 22.00. Przez cały weekend kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli. Mundurowi będą zwracać uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzą także, jak kierowcy i pasażerowie wywiązują się z obowiązku używania pasów i bezpiecznego przewozu dzieci.

 8. "Wolniej = bezpieczniej" - policyjna akcja na będzińskich drogach

  Od wczesnych godzin rannych na będzińskich drogach policjanci z drogówki prowadzą akcję "Wolniej = bezpieczniej". Dzisiejsze działania ukierunkowane są przede wszystkim na przestrzeganie przez kierowców dozwolonej prędkości jazdy. Stróże prawa sprawdzają także trzeźwość kierowców, stan techniczny ich pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach.

 9. Sprawdź autobus przed podróżą!

  Bezpieczny Autobus to e-usługa, która pozwoli szybko i w łatwy sposób sprawdzić w Internecie informacje o autobusie lub autokarze, którym planowana jest podróż lub którym codziennie jeździmy do pracy lub szkoły. Wystarczy podać numer rejestracyjny autobusu na stronie serwisu, aby uzyskać dostęp do informacji, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo podróży. Usługa wprawdzie nie zastąpi kontroli przeprowadzanej przez Policję lub ITD, ale możliwi wstępną weryfikację stanu autobusu.

 10. Złapany dwukrotnie... bo musiał się napić po stracie prawa jazdy

  Sławkowscy stróże prawa dwukrotnie w ciągu wczorajszego dnia zatrzymali tego samego pijanego kierowcę. Za pierwszym razem siedzący za kierownicą golfa 37-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Po niespełna pięciu godzinach, ponowna kontrola stanu trzeźwości wykazała w ciele mężczyzny już prawie 3 promile. Dalszym losem 37-latka zajmie się teraz sąd i prokurator. Poza utratą prawa jazdy grozi mu kara trzech lat więzienia.