Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

"Policjant który mi pomógł"
Stop agresji drogowej
stop seksturystyce
turysta zagraniczny
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
rok pieszego
Facebook
inforlinia do bezdomnych
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
nie reagujesz - akceptujesz

Ruch drogowy

 1. Policja i wolontariusze PZU razem dla bezpieczeństwa pieszych

  W ramach kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” na drogi wyruszą policyjne patrole z wolontariuszami PZU, którzy będą dzielić się… miłością! Wolontariusze będą rozdawać niebieskie, zapachowe serduszka, które umieszczone w samochodzie mają przypominać o bezpieczeństwie pieszych.

 2. Kolejna odsłona akcji "Trzeźwość"

  Dzisiaj od godziny 5.00 na będzińskich drogach i ulicach, podobnie jak na terenie całego województwa śląskiego policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Działania mają na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa na drogach, poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom, którzy są zagrożeniem nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

 3. Policyjne działania "NURD"

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych na terenie powiatu będzińskiego, podobnie jak na terenie całego województwa policjanci drogówki przeprowadzą działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – czyli "NURD". Podczas akcji policjanci zwracać będą szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów...

 4. NA POLSKICH DROGACH JEST BEZPIECZNIEJ!

  Mniej wypadków drogowych oraz spadek liczby zabitych i rannych osób - tak przedstawia się bilans bezpieczeństwa na polskich drogach w lipcu. Według wstępnych danych w wypadkach zginęło o 32 osoby mniej niż w lipcu 2014 r. Spadła także liczba wypadków – o 542 oraz liczba osób rannych – o 752.

 5. Kierowcy! Uwaga na tropikalne upały!

  Wysokie temperatury niekorzystnie wpływają na sytuację na drogach - kierowcy często tracą czujność, są rozkojarzeni, a ich reakcje są opóźnione, w wyniku czego dochodzi do większej ilości zdarzeń drogowych. W czasie upałów szczególny nacisk kładziemy na zasadę ograniczonego zaufania - kierowca innego pojazdu może źle się poczuć, a nawet zemdleć, co może skutkować niebezpiecznymi manewrami na drodze.

 6. Działania "Truck i bus" na będzińskich drogach

  Dziś od godziny 6.00 do 22.00 policjanci z będzińskiej drogówki prowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Mundurowi szczególnie bacznie będą dzisiaj przyglądać się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Kontrolowany będzie stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, realizacja czasu pracy i odpoczynku oraz posiadane uprawnienia.

 7. Tour de Pologne w powiecie będzińskim

  72 wyścig Tour de Pologne zawitał na drogi powiatu będzińskiego. W dniu wczorajszym na trasie wyścigu w Siewierzu oraz Będzinie kolarze rywalizowali na dwóch lotnych premiach oraz jednej górskiej usytuowanej na osiedlu Syberka. Stróże prawa z Będzina, Katowic oraz Mysłowic pilnowali bezpieczeństwa zarówno sportowców, jak i zgromadzonej publiczności.

 8. Tour de Pologne - utrudnienia w ruchu na terenie Będzina

  Od 3 do 5 sierpnia na terenie województwa śląskiego zostaną rozegrane trzy etapy Wyścigu kolarskiego 72. Tour de Pologne UCI World Tour. W związku z powyższym w tych dniach należy się spodziewać utrudnień w ruchu drogowym w obrębie trasy wyścigu. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram wyścigu na terenie naszego województwa.

 9. Na zakazie... "na podwójnym gazie"

  W ręce stróżów prawa wpadli kolejni pijani kierowcy lekceważący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymany wczoraj 26-letni mieszkaniec powiatu zawierciańskiego mimo zakazu wydanego przez sąd kierował swoim fiatem, w tym czasie w jego organizmie znajdowało się ponad 1,5 promila alkoholu. W niedzielny ranek policjanci także udaremnili dalszą jazdę 42-letniemu bytomianinowi. Badanie kierowcy forda z prawomocnym zakazem prowadzenia pojazdów dało wynik prawie pół promila alkoholu w organizmie.

 10. Bezpieczny autobus

  Jeśli czeka Cię podróż autokarem możesz przed wyjazdem sprawdzić jego podstawowe dane. Umożliwia to e-usługa oferowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Zapraszamy do korzystania ze strony bezpiecznyautobus.gov.pl