Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

"Policjant który mi pomógł"
inforlinia do bezdomnych
Stop agresji drogowej
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
rok pieszego
nie reagujesz - akceptujesz
Facebook
turysta zagraniczny
stop seksturystyce
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie

Ruch drogowy

 1. Uwaga: utrudnienia w ruchu na DK 78 w Mierzęcicach

  Dzisiaj od 16.00 do 17.30 w Mierzęcicach planowany jest protest społeczny. W związku z tym, na drodze krajowej nr 78 (ul. Wolności), w pobliżu skrzyżowania z ulicą Gminną, mogą wystąpić poważne utrudnienia w ruchu drogowym. Policjanci wyznaczą objazdy.

 2. 73 Tour de Pologne na będzińskich szosach

  Jedna z największych tegorocznych imprez sportowych w kraju zawitała wczoraj na chwilę na drogi powiatu będzińskiego. Początek II etapu miał miejsce w Tarnowskich Górach, by dalsze ściganie przenieść na szosy Dobieszowic, Bobrownik i Wojkowic. Dalej kolarze przejechali w kierunku Bytomia a finiszowali w stolicy górnego Śląska. Trasę przejazdu cyklistów zabezpieczali również będzińscy stróże prawa wsparci przez strażaków.

 3. 73. Tour de Pologne na szosach powiatu będzińskiego - utrudnienia w ruchu

  Wczoraj na ulicach Radzymina wystartował 73 Tour de Pologne UCI World Tour. Dzisiaj, w drugim dniu kolarskich zmagań, peleton ścigać się będzie na drogach powiatu będzińskiego. W jednej z największych imprez sportowych w kraju uczestniczyć będą również będzińscy policjanci. Mundurowi będą czuwać nad bezpieczeństwem zawodników i mieszkańców, zabezpieczając trasę II etapu wyścigu.

 4. Groźny wypadek na S1 w rejonie Mierzęcic

  Będzińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, który miał miejsce wczoraj nad ranem na trasie S1 w rejonie Mierzęcic. Jak wstępnie ustalono kierująca fordem focusem 30-letnia obywatelka Czech w wyniku nieprawidłowo wykonanego manewru wyprzedzania doprowadziła do czołowego zderzenia z jadącym z przeciwka mercedesem. Poszkodowani w zdarzeniu oprócz kierowców forda i mercedesa zostali pasażerowie obu aut. Łącznie do okolicznych szpitali przetransportowano 8 osób.

 5. Utrudnienia w ruchu w trakcie Tour de Pologne 2016 w województwie śląskim

  Od 13 do 14 lipca br. na terenie województwa śląskiego zostaną rozegrane dwa etapy 73. Tour de Pologne UCI World Tour. W związku z tym podczas przejazdu kolarzy należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym w obrębie trasy wyścigu. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram wyścigu na terenie naszego województwa.

 6. Uwaga! 28 lipca ograniczenia w ruchu!

  Informujemy, że Wojewoda Śląski wydał rozporządzenie o czasowym zakazie ruchu po drogach pojazdów przewożących materiały niebezpieczne oraz takich, których masa przekracza 12 ton. Zakaz ten będzie obowiązywał 28 lipca na wybranych odcinkach dróg. Jest on związany z zabezpieczeniem wizyty w Częstochowie Papieża Franciszka.

 7. Pijany, bez prawa jazdy, za to z małym dzieckiem w aucie... wpadł po pościgu

  Z trzema promilami w organizmie, za to bez prawa jazdy i z małym dzieckiem w samochodzie, tak zakończył swoją ucieczkę po spowodowanej kolizji drogowej 32-letni będzinianin. Kierowca mercedesa wczoraj popołudniu w trakcie cofania uderzył w inny pojazd, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Jego ucieczka nie trwała długo, po chwili stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w krawężnik. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna był kompletnie pijany, ponadto nigdy nie miał prawa jazdy.

 8. Trwa policyjna akcja "Trzeźwość"

  Dzisiejszy poranek i przedpołudnie na będzińskich drogach i ulicach upłyną pod znakiem wzmożonej kontroli trzeźwości kierujących. Policjanci z będzińskiej drogówki w ramach akcji "Trzeźwość" kontrolować będą kierowców w wielu miejscach powiatu. Poranna akcja na celu ma poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w szczególności spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

 9. Zatrzymani na "podwójnym gazie"

  Trzech kolejnych kierujących zatrzymanych na "podwójnym gazie" oraz jeden z cofniętymi uprawnieniami do kierowania pojazdami, to efekt wczorajszej służby będzińskich stróżów prawa. Wczorajszy niechlubny rekordzista to 49-letni mieszkaniec Strzyżowic, kierowca forda escorta. Mężczyzna zatrzymany do kontroli przez policjantów z będzińskiej drogówki w Górze Siewierskiej w chwili kontroli miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę na "podwójnym gazie" kierowcy stracili już prawa jazdy.

 10. Policyjna akcja "Bezpieczny pieszy" rozpoczęta

  Policjanci z będzińskiej drogówki prowadzą dzisiaj od wczesnych godzin rannych działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych. W ramach akcji "Bezpieczny pieszy" stróże prawa kontrolują zachowania niechronionych użytkowników dróg w różnych częściach powiatu. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na te rejony, w których ruch pieszych jest największy. Więcej policyjnych patroli można też zobaczyć tam, gdzie ostatnio dochodziło do potrąceń.