Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

stop seksturystyce
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
"Policjant który mi pomógł"
Stop agresji drogowej
inforlinia do bezdomnych
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
nie reagujesz - akceptujesz
turysta zagraniczny
Facebook
rok pieszego

Ruch drogowy

 1. Ucieczka pijanego kierowcy zakończona na drzewie

  Finałem wczorajszego pościgu ulicami Sławkowa było zatrzymanie 27-letniego mieszkańca powiatu krakowskiego, który kompletnie pijany uciekał swoją vectrą przed stróżami prawa. Mający prawie 3 promile alkoholu w organizmie mężczyzna zakończył jazdę na przydrożnym drzewie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, o jego dalszym losie zdecyduje teraz prokurator. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu teraz nawet 2 lata więzienia.

 2. Trzymaj się prawego pasa

  Dzisiaj od 6.00 do 14.00 na będzińskich drogach i ulicach, policjanci drogówki podobnie jak ich koledzy w całym województwie śląskim prowadzą działania pod kryptonimem "TRZYMAJ SIĘ PRAWEGO PASA". Ideą tej akcji jest ograniczenie niepożądanych zachowań kierujących i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym

 3. Tragiczny wypadek w Strzyżowicach

  Będzińscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny śmiertelnego wypadku, do którego doszło dzisiaj rano na drodze wojewódzkiej nr 913 w Strzyżowicach. Z nieustalonych dotychczas przyczyn 35-letni kierowca audi zjechał na lewy pas ruchu, a następnie uderzył w jadącego z przeciwka dostawczego volkswagena. W wyniku obrażeń doznanych w skutek czołowego zderzenia pojazdów, kierowca audi zmarł.

 4. Działania "Truck i bus" na będzińskich drogach

  Dziś od godziny 6.00 do 22.00 policjanci z będzińskiej drogówki prowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Mundurowi szczególnie bacznie będą dzisiaj przyglądać się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Kontrolowany będzie stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, realizacja czasu pracy i odpoczynku oraz posiadane uprawnienia.

 5. Seniorze bądź bezpieczny na drodze

  W ramach kampanii „Kieruj się rozsądkiem” policjantki z będzińskiej drogówki zachęcały wczoraj czeladzkich seniorów do poświęcenia większej uwagi i dbałości własnemu bezpieczeństwu na drodze. Policjantki przypomniały jak ważnym i zarazem obowiązkowym elementem poprawiającym bezpieczeństwo pieszych, szczególnie przy szybko zapadającym zmroku w okresie jesienno–zimowym, są elementy odblaskowe na odzieży wierzchniej.

 6. Trzymaj się prawego pasa

  Dzisiaj od 6.00 do 14.00 na będzińskich drogach i ulicach, policjanci drogówki podobnie jak ich koledzy w całym województwie śląskim prowadzą działania pod kryptonimem "TRZYMAJ SIĘ PRAWEGO PASA". Ideą tej akcji jest ograniczenie niepożądanych zachowań kierujących i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym

 7. Tragiczny wypadek na DK-86

  Będzińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności dwóch wypadków drogowych, które miał miejsce na DK-86 w Będzinie. W następstwie obrażeń odniesionych w pierwszym zdarzeniu śmieć na miejscu poniósł kierowca jednego z aut, czterech pozostałych uczestników wypadku trafiło do okolicznych szpitali. W związku z utrudnieniami w ruchu na tym odcinku drogi, kilka kilometrów wcześniej doszło do stłuczki pięciu innych aut, w której ucierpiały kolejne trzy osoby.

 8. 42 punkty w kilka minut

  Tylko kilka minut wystarczyło w niedzielne popołudnie 32-letniemu motocykliście by, naruszając przepisy ruchu drogowego zgromadzić 42 punkty karne. Terenowe suzuki kierowane przez dąbrowianina uciekało przed pościgiem powiatowymi drogami i ulicami od Kuźnicy Piaskowej do Preczowa. Mimo szaleńczej jazdy pirata drogowego, policjantom z będzińskiej drogówki udało się bezpiecznie go zatrzymać.

 9. Policjanci na czeladzkim festynie

  Pożegnanie lata stało się okazją do zorganizowania festynu na terenie galerii "Elektrownia" w Czeladzi. Na imprezie nie zabrakło śląskich policjantów, którzy promowali bezpieczne zachowania i postawy w ruchu drogowym. Stróże prawa zaprezentowali także sprzęt i wyposażenie policyjne.

 10. Bezpieczny powrót do szkoły z Klarą i Sznupkiem

  Już jutro w szkolnych murach zabrzmi pierwszy dzwonek obwieszczający rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Nad bezpieczeństwem w czasie powrotu uczniów do szkolnych ławek czuwają będzińscy policjanci, który zorganizowali w jednym z centrów handlowych prelekcję połączoną z pokazami i konkursami. Do wspólnej zabawy zachęcały dzieci policyjne maskotki smoczyca Klara i Sznupek.