Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
nie reagujesz - akceptujesz
stop seksturystyce
rok pieszego
Facebook
turysta zagraniczny
"Policjant który mi pomógł"
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
Stop agresji drogowej
inforlinia do bezdomnych

Ruch drogowy

 1. "Trzeźwe przewozy" na będzińskich drogach

  Tylko w ciągu kilku godzin trwania działań " Trzeźwe przewozy" policjanci z będzińskiej drogówki "wyeliminowali" z ruchu kolejnych nietrzeźwych kierujących. Od godziny 4 nad ranem do południa w ręce stróżów prawa wpadła trójka amatorów jazdy "na podwójnym gazie". W "niechlubnym" tercecie znalazła się również kobieta.

 2. Na zakazie i "podwójnym gazie"

  W ręce policjantów z będzińskiej drogówki wpadł kolejny pijany kierowca lekceważący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymany w miniony weekend 41-letni mieszkaniec Siewierza mimo zakazu wydanego przez będziński sąd kierował dostawczym renault master, ponadto w jego organizmie znajdował się prawie jeden promil alkoholu. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd i prokurator. Za samą jazdę na "podwójnym gazie" grozi mu teraz nawet 2 lata za kratkami.

 3. Śmiertelny wypadek w Czeladzi

  Będzińscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny śmiertelnego wypadku, do którego doszło przedwczoraj, kilka minut przed północą, w Czeladzi na ulicy Będzińskiej. Jak dotychczas ustalono, 29-letni kierowca ciężarowego renaulta zajechał drogę 49-letniemu kierowcy pontiaca. W wyniku obrażeń doznanych w skutek zderzenia pojazdów, kierowca osobówki zmarł na miejscu.

 4. O bezpieczeństwie na drodze z seniorami

  W ramach kampanii „Idź, jedź, żyj” policjantki ruchu drogowego zachęcały wczoraj będzińskich emerytów i rencistów do poświęcenia większej uwagi i dbałości własnemu bezpieczeństwu na drodze. Policjantki przypomniały jak ważnym i zarazem obowiązkowym elementem poprawiającym bezpieczeństwo pieszych, szczególnie w okresie jesienno–zimowym, są elementy odblaskowe na odzieży wierzchniej. Seniorzy otrzymali też bardzo praktyczne prezenty - torby na zakupy wyposażone w elementy odblaskowe.

 5. "Trzeźwość" na będzińskich drogach

  W wyniku sobotnich działań policjanci z będzińskiej drogówki wyeliminowali kolejnych nietrzeźwych kierowców. W ręce stróżów prawa wpadło czterech amatorów jazdy "na "podwójnym gazie" w tym jeden z zasądzonym już zakazem kierowania pojazdami. W ramach akcji "Trzeźwość" mundurowi od 20 do 4 skontrolowali stan ponad tysiąc trzystu kierowców. Za jazdę pod wpływem alkoholu kierowcy stracili już uprawnienia. O ich dalszym losie zdecyduje prokuratura, grozi im nawet dwa lata więzienia.

 6. Wypadek na S1 w Mierzęcicach

  Będzińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, który miał miejsce wczoraj na trasie S1 w rejonie Mierzęcic. Jak dotychczas ustalono 58-letni mieszkaniec Rybnika, kierujący osobowym mercedesem wykonując nieprawidłowy manewr zawracania, zderzył się z nadjeżdżającym fiatem punto. W wyniku zdarzenia cztery osoby trafiły do szpitali.

 7. Pijani kierowcy zatrzymani przed akcją "Znicz"

  Sześciu amatorów jazdy na "podwójnym gazie" oraz jeden kierowca z prawomocnym sądowym zakazem kierowania pojazdami, to wynik działań będzińskiej drogówki. Podczas akcji "Trzeźwe przewozy", organizowanej w przededniu Wszystkich Świętych, policjanci od 4.00 skontrolowali stan trzeźwości ponad tysiąca kierujących. Za jazdę pod wpływem alkoholu kierowcy stracili już uprawnienia. O ich dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd - grozi im teraz kara nawet 2 lat więzienia.

 8. O bezpieczeństwie z seniorami

  Na zaproszenie uniwersytetu III wieku, w Galerii Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Czeladzi, będzińscy policjanci spotkali się z emerytami i rencistami. W trakcie wczorajszej wizyty mundurowi zachęcali seniorów do poświęcenia większej uwagi bezpieczeństwu na drodze. Stróże prawa przypomnieli jak ważnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo pieszych, szczególnie przy szybko zapadającym zmroku w okresie jesienno–zimowym, są elementy odblaskowe na odzieży.

 9. Policyjna Akcja "Znicz 2014"

  Już za tydzień, w piątek 31 października rozpocznie się policyjna akcja "Znicz 2014". Na powiatowych drogach i ulicach, w szczególności w okolicach cmentarzy i kościołów spotkać będzie można więcej policjantów. Kierowcy w nadchodzacych dniach mogą spodziewać się wzmożonych kontroli m.in. prędkości i trzeźwości.

 10. Ucieczka pijanego kierowcy zakończona na drzewie

  Finałem wczorajszego pościgu ulicami Sławkowa było zatrzymanie 27-letniego mieszkańca powiatu krakowskiego, który kompletnie pijany uciekał swoją vectrą przed stróżami prawa. Mający prawie 3 promile alkoholu w organizmie mężczyzna zakończył jazdę na przydrożnym drzewie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, o jego dalszym losie zdecyduje teraz prokurator. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu teraz nawet 2 lata więzienia.