Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

inforlinia do bezdomnych
Facebook
turysta zagraniczny
stop seksturystyce
"Policjant który mi pomógł"
rok pieszego
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
nie reagujesz - akceptujesz
Stop agresji drogowej

Ruch drogowy

 1. Pijany spowodował wypadek i próbował uciec

  Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 32-letni kierowca opla corsy, który wczoraj wieczorem w Czeladzi spowodował wypadek drogowy. Mężczyzna jadąc ulicą 3 Szyb uderzył w prawidłowo jadącego peugeota, za kierownicą którego siedział 21-letni czeladzianin. Kierujący francuskim autem mężczyzna z urazem szyi trafił do szpitala. Dalszym losem pijanego kierowcy zajmie się teraz sąd i prokurator.

 2. Trwają działania "Trzeźwość"

  Dzisiaj od godziny 5.00 na będzińskich drogach i ulicach podobnie jak na terenie całego województwa śląskiego policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Działania mają na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa na drogach, poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom, którzy są zagrożeniem nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

 3. Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

  Tradycyjnie w trzecią niedzielę listopada, obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. W tym roku Światowy Dzień Pamięci przypada 15 listopada. Krajowe Duszpasterstwo Kierowców zachęca w tym szczególnym dniu do pamięci i modlitwy w intencji ofiar wypadków oraz do okazywania troski osobom poszkodowanym na drogach.

 4. Jutro policyjna akcja "Pieszy"

  Będzińscy policjanci przeprowadzą jutro na drogach i ulicach powiatu działania w ramach akcji "Pieszy". Policyjna akcja potrwa od godziny 14 do 22. Mundurowi baczną uwagę zwracać będą przede wszystkim na pieszych popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie na przechodzących przez ulice w miejscach niedozwolonych.

 5. Tragiczny wypadek w Czeladzi

  Będzińscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj kilka minut przed 13.00 w Czeladzi na ulicy Będzińskiej. Jak dotychczas ustalono, 78-letni kierowca osobowego renault zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzając się z hondą civic, kierowaną przez 35-letniego dąbrowianina. W wyniku doznanych obrażeń, kierowca renault thalia oraz 81-letnia pasażerka auta zmarli.

 6. Odblaski dla wiernych

  W ramach kampanii „Idź-jedź-żyj Rok pieszego 2015”, policjanci z będzińskiej drogówki zachęcali mieszkańców miasta do poświęcenia większej uwagi i dbałości o własne bezpieczeństwo na drodze. W trakcie spotkania zorganizowanego po mszy w kościele św. Trójcy, stróże prawa przypominali jak ważnym i zarazem obowiązkowym elementem poprawiającym bezpieczeństwo pieszych, są elementy odblaskowe noszone na odzieży.

 7. Trwają działania "NURD"

  Od godziny 6 nad ranem na drogach i ulicach powiatu będzińskiego, podobnie jak na terenie całego kraju prowadzone są działania pod kryptonimem „NURD”. Mają one za zadanie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. Funkcjonariusze kontrolują miejsca, w których ruch pieszych i rowerzystów - czyli Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego jest największy.

 8. Śmiertelne potrącenie na pasach

  Pośpiech w połączeniu z niestosowaniem się do zasad bezpieczeństwa to główne przyczyny śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj po południu na Alei Kołłątaja w Będzinie. Jak dotychczas ustalono, przebiegająca przy czerwonym świetle przez przejście dla pieszych 63-letnia kobieta, została potrącona przez nadjeżdżającego osobowego hyundaia. W następstwie odniesionych obrażeń piesza zmarła.

 9. Policyjna akcja "Pieszy"

  Będzińscy policjanci przeprowadzą dzisiaj na drogach i ulicach powiatu działania w ramach akcji "Pieszy". Policyjna akcja potrwa od godziny 8 do 16. Mundurowi baczną uwagę zwracać będą przede wszystkim na pieszych popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie na przechodzących przez ulice w miejscach niedozwolonych.

 10. Śmiertelne potrącenie pieszego

  Będzińscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj po południu na ulicy Małobądzkiej w Będzinie. Jak dotychczas ustalono, przechodzący przez ulicę na oznakowanym przejściu dla pieszych 85-letni mężczyzna, został potrącony przez nadjeżdżającego forda mondeo. W następstwie odniesionych obrażeń pieszy zmarł.