Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

rok pieszego
turysta zagraniczny
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
"Policjant który mi pomógł"
Stop agresji drogowej
Facebook
inforlinia do bezdomnych
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
stop seksturystyce
nie reagujesz - akceptujesz

Ruch drogowy

 1. Jeśli miałeś kolizję na drodze...

  Szczególnie w okresie jesienno - zimowym policyjne statystyki wykazują wzrost ilości kolizji drogowych. Jak zachować się i co robić w przypadku kolizji? Jak właściwie oznakować miejsce zdarzenia? Czy zawsze trzeba wzywać policję? Czy można przestawić utrudniające ruch samochody? A jeśli nie można tego zrobić, to jak je prawidłowo zabezpieczyć?

 2. Akcja „Alkohol i Narkotyki” w powiecie będzińskim

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych na drogach i ulicach powiatu będzińskiego, podobnie jak na terenie całego kraju, policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Celem przedsięwzięcia jest wyeliminowanie z ruchu kierowców poruszających się po drogach pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Wzmożone kontrole w ramach dzisiejszej akcji będą trwały aż do czwartkowego poranku.

 3. Uwaga ślisko!!! Wskazówki dla kierowców

  Wczorajszy dzień, a szczególnie godziny popołudniowo - wieczorne na drogach naszego regionu pokazały jak wiele zagrożeń może spotkać kierowców w porze jesienno-zimowej. Użytkownicy dróg w najbliższym okresie muszą być przygotowani na to, że na drogach będzie bardzo ślisko. Wcześnie zapadający zmrok, mgła, padający śnieg, deszcz ze śniegiem albo zamarzająca mżawka stwarzają bardzo duże zagrożenie. W takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność.

 4. Uwaga kierowcy: utrudnienia w ruchu na DK 78 w Mierzęcicach

  Dzisiaj od 15.00 do 17.00 w Mierzęcicach planowany jest protest społeczny. W związku z tym, na drodze krajowej nr 78 (ul. Wolności), w pobliżu skrzyżowania z ulicą Gminną, mogą wystąpić poważne utrudnienia w ruchu drogowym. Policjanci wyznaczą objazdy.

 5. Policyjne działania "NURD"

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych na terenie powiatu będzińskiego, podobnie jak na terenie całego kraju policjanci z drogówki przeprowadzą działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – czyli "NURD". Podczas akcji mundurowi zwracać będą szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów...

 6. Kolejny dłuższy weekend przed nami

  Przed nami kolejny długi weekend, a co za tym idzie wzmożony ruch na drogach. Policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych podróżnych, tak aby każdy szczęśliwie dotarł do celu, a następnie bezpiecznie powrócił do domu. Funkcjonariusze będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Jednak bezpieczeństwo na drogach w głównej mierze zależy od samych kierowców, dlatego apelujemy o rozwagę, a przede wszystkim, by nie siadać za kółkiem pod wpływem alkoholu.

 7. Śmiertelnie potrącił pieszą na pasach... uprawnienia tracił już dwa razy

  Będzińscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj rano na ulicy Małobądzkiej w Będzinie. Wszystko wskazuje jednak na to, że brak ostrożności w połączeniu z nadmierną prędkością jazdy stały się przyczyną potrącenia 83-letniej będzinianki, przechodzącej przez ulicę na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kobieta po przewiezieniu do szpitala zmarła. Sprawca wypadku 24-letni sosnowiczanin w przeszłości dwukrotnie tracił już prawo jazdy.

 8. Zmiany w organizacji ruchu w pobliżu będzińskich cmentarzy

  W związku z planowanym większym natężeniem ruchu w czasie zbliżającego się weekendu, związanym z dniem Wszystkich Świętych, w rejonie cmentarzy w powiecie będzińskim nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu drogowego. Zmiany obowiązywać będą od dnia 28 października do 2 listopada br.

 9. Darmowe przeglądy dla kierowców... odblaski dla niewidocznych pieszych

  O tym, że warto czasem odwiedzić stację diagnostyczną przekonało się dzisiaj wielu będzińskich kierowców. Darmowy przegląd ich samochodów, jaki w ramach akcji śląskiej drogówki „Zrób darmowy przegląd zimowy” pokazał im w jakiej kondycji przez najtrudniejszą porą roku znajdują się ich auta. Posiadacze czterech kółek otrzymali też od stróżów prawa odblaski, które sami później będą przekazywać napotkanym na drodze niewidocznym pieszym.

 10. Akcja ZNICZ 2016

  Jak co roku, przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie tych z drogówki. Już rozpoczęli oni przygotowania do akcji ZNICZ 2016, po to, aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich. O przebiegu akcji oraz zmianach w organizacji ruchu i utrudnieniach będziemy na bieżąco informować na naszych stronach.