Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

inforlinia do bezdomnych
Facebook
nie reagujesz - akceptujesz
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
rok pieszego
turysta zagraniczny
Stop agresji drogowej
stop seksturystyce
"Policjant który mi pomógł"
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem

Ruch drogowy

 1. Zmiany w przepisach ruchu drogowego

  18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących, którzy popełnią najcięższe przewinienia w ruchu drogowym. Dotyczy to w szczególności kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowania zagrożenia bezpieczeństwa, rażącego przekraczania dopuszczalnej prędkości, czy kierowania pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny zwiększyć bezpieczeństwo na naszych drogach.

 2. Podsumowanie działań "Trzeźwe przewozy"

  Tylko w ciągu kilku godzin trwania działań "Trzeźwe przewozy" policjanci z będzińskiej drogówki "wyeliminowali" z ruchu kolejnych nietrzeźwych kierujących. Od godziny 4 nad ranem do południa w ręce stróżów prawa wpadła czwórka amatorów jazdy "na podwójnym gazie". Osobom tym zatrzymano już uprawnienia do kierowania pojazdami.

 3. Powiatowy turniej w Europejskim Dniu Bezpieczeństwa Ruchu

  Na przypadający w dniu dzisiejszym Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu w murach mierzęcickiego zespołu szkół zorganizowano turniej bezpieczeństwa ruchu drogowego. Pod bacznym okiem policjantek rywalizowali uczniowie będzińskich klas podstawowych i gimnazjalnych. Gospodarze dzisiejszego turnieju okazali się dzisiaj mało gościnni. Najlepszymi, którzy będą reprezentować powiat w turnieju wojewódzkim okazali się zarówno w kategorii szkół podstawowych jak i gimnazjalnych uczniowie z Mierzęcic.

 4. Pijany za kółkiem... zatrzymany dzięki współpracy kierowców

  Dzięki współdziałaniu dwóch kierowców swoją nietrzeźwą jazdę zakończył wczoraj w Siewierzu 53-letni obywatel Bułgarii. Mężczyźni koordynując swoje manewry przez CB radio zablokowali przejazd i zmusili do zatrzymania amatora jazdy "na podwójnym gazie". Kierowca lanosa w chwili zatrzymania przez policjantów miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Nie było to jednak jedyne wczorajsze przewinienie obcokrajowca. Będąc już w rękach policjantów wielokrotnie ich znieważył.

 5. Wypadek na S1 w Siewierzu

  Policjanci z będzińskiej drogówki wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, który miał miejsce dzisiejszej nocy na drodze krajowej nr 1 w rejonie Siewierza. Jak dotychczas ustalono 34-letni mieszkaniec Siewierza przechodząc przez trasę w niedozwolonym miejscu został potrącony przez nadjeżdżające bmw. W wyniku potrącenia pieszy doznał wielu złamań i urazu głowy. W ciężkim stanie mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

 6. Weekend na "podwójnym gazie"

  Mijający weekend były czasem intensywnej pracy policjantów na powiatowych drogach i ulicach. Dzięki wzmożonym kontrolom stanu trzeźwości, stróżom prawa udało się wyeliminować kolejnych amatorów jazdy na "podwójnym gazie". Badanie niechlubnego rekordzisty 26-letniego będzinianina wykazało sporo ponad 2 promile alkoholu w jego ciele. Za jazdę pod wpływem alkoholu kierowcy stracili już uprawnienia. O ich dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

 7. Spowodował wypadek... bo nie spojrzał w lusterko

  Brak ostrożności w trakcie jazdy, a przede wszystkim nie upewnienie się, że kierowany pojazd jest wyprzedzany, stały się przyczyną wypadku drogowego w Wymysłowie. Jadący ulicą Kościuszki dostawczy renault kierowany przez 22-letniego mieszkańca województwa lubelskiego, zajechał drogę kierującemu motorowerem 56-letniemu mieszkańcowi Piekar Śląskich. W wyniku zderzenia z samochodem kierowca jednośladu, z urazem głowy trafił do szpitala.

 8. Zmiany w przepisach ruchu drogowego

  Od 11 kwietnia br. weszły w życie nowe przepisy dotyczące wysokości mandatów nakładanych za wybrane rodzaje wykroczeń w ruchu drogowym. Na przykład osoba nieuprawniona, która zaparkuje na miejscu przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej musi się liczyć z mandatem karnym w wysokości 800 zł.

 9. "Trzeźwe przewozy" na będzińskich drogach

  Dzisiaj na terenie powiatu będzińskiego policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem "Trzeźwe przewozy". Celem działania jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez eliminowanie kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

 10. Świąteczny weekend na będzińskich drogach

  Bezpiecznie... tak zdecydowanie i krótko można podsumować mijający weekend na będzińskich drogach. Policjanci w trakcie świątecznych dni odnotowali jedynie cztery kolizje drogowe, w których nikt nie ucierpiał. Zatrważające pozostają jednak nadal policyjne statystyki dotyczące pijanych kierowców. Na będzińskich drogach i ulicach w trakcie akcji "Bezpieczny weekend" zatrzymano bowiem kolejnych 14 amatorów jazdy "na podwójnym gazie".