Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

nie reagujesz - akceptujesz
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
Facebook
rok pieszego
"Policjant który mi pomógł"
inforlinia do bezdomnych
stop seksturystyce
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
turysta zagraniczny
Stop agresji drogowej

Ruch drogowy

 1. Bez prawa jazdy... za to z promilem i aktualnym zakazem

  Nigdy nie miał prawa jazdy, jednak za jazdę "na podwójnym gazie" zdążył już otrzymać sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Jakby tego było mało we wczorajszą podróż sławkowskimi ulicami wybrał się mając prawie promil alkoholu w organizmie. Dalszą jazdę 26-letniego mężczyzny zakończyli jednak stróże prawa z komisariatu w Sławkowie. Losem mężczyzny zajmie się teraz sąd i prokurator.

 2. Wypadek na DK 86 w rejonie Sarnowa

  Będzińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, który miał miejsce wczoraj rano na trasie DK 86 w rejonie Sarnowa. Jak wstępnie ustalono kierujący dostawczym renault włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu fordowi mondeo. Siedzącego za kierownicą półciężarówki 57-letniego mieszkańca powiatu zawierciańskiego, w ciężkim stanie przetransportowano do szpitala.

 3. Wypadek na S1 w rejonie Mierzęcic

  Będzińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, który miał miejsce wczoraj na trasie S1 w rejonie Mierzęcic. Jak wstępnie ustalono kierująca fordem mondeo 32-letnia mieszkanka Bytomia, na prostym odcinku drogi zjechała na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzyła się z nadjeżdżającym ciężarowym volvo. Siedzącą za kierownicą forda bytomiankę, w ciężkim stanie przetransportowano do szpitala .

 4. Policyjna akcja "Pasy"

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych policjanci z będzińskiej drogówki prowadzą działania "PASY". Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie podchodzą do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących do bezpiecznego przewożenia najmłodszych pasażerów.

 5. Potrącenie pieszej na pasach

  Policjanci z będzińskiej drogówki ustalają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj popołudniu na ulicy 9-go Maja w Będzinie. Prawdopodobnie nieostrożność połączona z nadmierną prędkością jazdy stały się przyczyną potrącenia 39-letniej będzinianki, przechodzącej przez ulicę na oznakowanym przejściu dla pieszych.

 6. Kontrole autokarów w okresie ferii

  W ramach akcji "Bezpieczne Ferie 2016" policjanci z będzińskiej drogówki będą sprawdzać autokary organizujące przewóz dzieci i młodzieży na zimowy wypoczynek. Kontrola zarówno stanu technicznego pojazdu jak i stanu trzeźwości oraz uprawnień kierowcy, w ramach akcji odbywać się będzie od 18 stycznia do 29 lutego bieżącego roku.

 7. Uwaga... utrudnienia w ruchu na DK 78 w Mierzęcicach

  W związku z planowanym w dniu 18.01.2016r. protestem społecznym w godzinach od 14.00 do 15.30 w Mierzęcicach na drodze krajowej nr 78 (ul. Wolności) w pobliżu skrzyżowania z ulicą Gminną mogą wystąpić poważne utrudnienia w ruchu drogowym.

 8. Z trzema promilami i w dodatku na zakazie

  W ręce policjantów z będzińskiej drogówki wpadł kolejny pijany kierowca mający za nic sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymany wczoraj 30-letni mieszkaniec miasta mimo zakazu wydanego przez dąbrowski sąd kierował swoim oplem vectrą, w tym czasie w jego organizmie znajdowało się prawie 3 promile alkoholu. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd i prokurator. Za jazdę na "podwójnym gazie" i naruszenie sądowego zakazu grozi mu teraz nawet 3 lata więzienia.

 9. Śmiertelne potrącenie pieszej w Będzinie

  Będzińscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem na ulicy Świerczewskiego. Jak dotychczas ustalono, przechodząca przez ulicę w niedozwolonym miejscu 87-letnia mieszkanka miasta, została potrącona przez nadjeżdżające renault megane. W następstwie odniesionych obrażeń, po przewiezieniu do szpitala piesza zmarła.

 10. Trwają działania "NURD"

  Od godziny 6 nad ranem na drogach i ulicach powiatu będzińskiego, podobnie jak na terenie całego kraju prowadzone są działania pod kryptonimem „NURD”. Mają one za zadanie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. Funkcjonariusze kontrolują miejsca, w których ruch pieszych i rowerzystów - czyli Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego jest największy.