Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

nie reagujesz - akceptujesz
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
inforlinia do bezdomnych
Facebook
stop seksturystyce
rok pieszego
turysta zagraniczny
"Policjant który mi pomógł"
Stop agresji drogowej

Ruch drogowy

 1. 42 punkty w kilka minut

  Tylko kilka minut wystarczyło w niedzielne popołudnie 32-letniemu motocykliście by, naruszając przepisy ruchu drogowego zgromadzić 42 punkty karne. Terenowe suzuki kierowane przez dąbrowianina uciekało przed pościgiem powiatowymi drogami i ulicami od Kuźnicy Piaskowej do Preczowa. Mimo szaleńczej jazdy pirata drogowego, policjantom z będzińskiej drogówki udało się bezpiecznie go zatrzymać.

 2. Policjanci na czeladzkim festynie

  Pożegnanie lata stało się okazją do zorganizowania festynu na terenie galerii "Elektrownia" w Czeladzi. Na imprezie nie zabrakło śląskich policjantów, którzy promowali bezpieczne zachowania i postawy w ruchu drogowym. Stróże prawa zaprezentowali także sprzęt i wyposażenie policyjne.

 3. Bezpieczny powrót do szkoły z Klarą i Sznupkiem

  Już jutro w szkolnych murach zabrzmi pierwszy dzwonek obwieszczający rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Nad bezpieczeństwem w czasie powrotu uczniów do szkolnych ławek czuwają będzińscy policjanci, który zorganizowali w jednym z centrów handlowych prelekcję połączoną z pokazami i konkursami. Do wspólnej zabawy zachęcały dzieci policyjne maskotki smoczyca Klara i Sznupek.

 4. Łapówkarz zatrzymany w trakcie policyjnej akcji

  Pośród sześciu nietrzeźwych kierujący zatrzymanych w trakcie wczorajszych działań "Trzeźwe przewozy", będzińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w celu uniknięcia odpowiedzialności za jazdę na podwójnym gazie usiłował wręczyć stróżom prawa łapówkę. Dodatkowo policjanci z będzińskiej drogówki w trakcie akcji udaremnili dalsza jazdę kierowcy mającemu sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 5. Staranował radiowóz uciekając przed policją

  Usiłował uniknąć kontroli, staranował oznakowany radiowóz policji i rozbił swój samochód. Kiedy został zatrzymany przez policjantów okazało się, że jest pod wpływem alkoholu i nie posiada przy sobie prawa jazdy. To wyczyny 43-letniego mieszkańca Sarnowa

 6. Podsumowanie działań "Trzeźwe przewozy"

  Jeden nietrzeźwy kierujący i dwóch po użyciu alkoholu to efekt wczorajszych działań pod kryptonimem "Trzeźwe przewozy". Ci kierowcy stracili już prawo jazdy, a o ich dalszych losach zadecyduje Sąd.

 7. Działania "Ustąp pierwszeństwa"

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Będzinie, wraz z członkami Młodzieżowej Sekcji Ruchu Drogowego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach, prowadzili wczoraj na terenie powiatu będzińskiego działania profilaktyczne. Akcję nazwano "Ustąp pierwszeństwa". Jej celem było uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego konsekwencji nieustąpienia pierwszeństwa.

 8. Bilans czwartkowej akcji "Pasy"

  Miniony czwartek od rana do późnych godzin wieczornych upłynął dla policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego będzińskiej komendy pod hasłem "Pasy". Wzmożone działania będzińskiej drogówki miały na celu poprawę bezpieczeństwa zarówno kierujących jak i pasażerów nie tylko poprzez dyscyplinowanie ich za łamanie przepisów prawa, lecz przede wszystkim zwrócenie uwagi na konsekwencje, jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów.

 9. Działania "PASY"

  Dzisiaj na drogach powiatu będzińskiego prowadzona jest akcja PASY. Ma ona na celu ograniczenie skutków wypadków drogowych, które wynikają z niezapinania pasów bezpieczeństwa oraz nieużywania urządzeń służących do przewozu młodych pasażerów.

 10. Nietrzeźwy pieszy sprawcą kolizji

  Ponad 3 promile alkoholu w organiźmie miał pieszy sprawca kolizji w Będzinie. Mężczyzna wtargnął na jezdnię bezpośrednio pod prawidłowo jadący samochód osobowy, w wyniku czego został potrącony przez ten pojazd. Pieszy doznał ogólnych potłuczeń.