Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

inforlinia do bezdomnych
rok pieszego
Facebook
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
Stop agresji drogowej
stop seksturystyce
nie reagujesz - akceptujesz
"Policjant który mi pomógł"
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
turysta zagraniczny

Ruch drogowy

 1. Seniorze... bądź bezpieczny na drodze

  W najbliższy weekend świętować będziemy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Przy okazji rodzinnych spotkań i życzeń warto rozmawiać także o bezpieczeństwie naszych seniorów. Będzińscy stróże prawa skorzystali z zaproszenia studentów Uniwersytetu III Wieku do auli Urzędu Miejskiego w Będzinie, by zachęcać seniorów do poświęcenia większej uwagi bezpieczeństwu na drodze.

 2. Podsumowanie akcji "NURD" na będzińskich drogach

  Będzińscy policjanci przeprowadzili w poniedziałek na terenie naszego powiatu działania „NURD” - dotyczące Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego.

 3. Na zakazie z promilami... jazdę zakończył w rowie

  Przydrożny rów stał się miejscem zakończenia nietrzeźwej jazdy dla 21-letniego mieszkańca Mierzęcic. Mężczyzna mimo młodego wieku i krótkiego stażu za kierownicą wszedł już wcześniej w konflikt z prawem kierując samochodem "na podwójnym gazie", za co ma zasądzony zakaz prowadzenia pojazdów. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd i prokurator. Za jazdę po pijaku oraz niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu teraz nawet 3 lata więzienia.

 4. Policyjne działania "NURD"

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych na terenie powiatu będzińskiego, podobnie jak na terenie całego kraju policjanci z drogówki przeprowadzą działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – czyli "NURD". Podczas akcji mundurowi zwracać będą szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów...

 5. Bezpieczeństwo na drogach podczas ferii - kontrole autokarów w województwie śląskim

  W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi, spodziewamy się, jak co roku, zwiększonego ruchu pojazdów, w szczególności na głównych trasach prowadzących do atrakcyjnych turystycznie miejscowości województwa śląskiego. Wzrasta także ilość autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc zimowego wypoczynku. Aby wszyscy dotarli bezpiecznie na miejsce, a później szczęśliwie wrócili do domów, będą nad tym czuwali śląscy policjanci.

 6. Na zakazie i "podwójnym gazie"

  W ręce policjantów ze Sławkowa wpadł kolejny pijany kierowca kompletnie lekceważący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymany dzisiaj rano 27-letni mieszkaniec Kozłowa pomimo zakazu wydanego przez olkuski sąd kierował swoim Oplem, a przy tym w jego organizmie krążyło prawie 2 promile alkoholu.

 7. Policyjna akcja "Kontrola drogowa - Pieszy"

  Będzińscy policjanci, podobnie jak ich koledzy w całym województwie, przeprowadzą dzisiaj na drogach i ulicach powiatu działania w ramach akcji "Kontrola drogowa - Pieszy". Policyjna akcja rozpoczęła się o godzinie 6.00 i potrwa do godziny 14.00. Mundurowi baczną uwagę zwracać będą przede wszystkim na pieszych popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie na przechodzących przez ulice w miejscach niedozwolonych.

 8. "Daj znak" - bezpieczeństwo pieszych przede wszystkim

  Śląska drogówka prowadzi akcję dedykowaną kierowcom i pieszym „Daj znak i przejdź bezpiecznie przez jezdnie”. Jednym z elementów kampanii jest film profilaktyczny sugerujący pieszym, by poprzez gest ręki dali znać kierowcy, że chcą przejść przez jezdnię. Film promujący akcję jest emitowany przed każdym seansem filmowym w sieci Cinema City

 9. Popołudniowa akcja "Trzeźwość" na będzińskich drogach

  Dzisiejsze popołudnie na będzińskich drogach i ulicach upłyną pod znakiem wzmożonej kontroli trzeźwości kierujących. Policjanci z będzińskiej drogówki w ramach akcji "Trzeźwość" kontrolować będą kierowców w wielu miejscach powiatu. Dzisiejsza akcja na celu ma poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w szczególności spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

 10. Komunikat Biura Ruchu Drogowego KGP

  Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji odnosi się do doniesień medialnych na temat zmian w przepisach dla kierowców.