Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
Facebook
Stop agresji drogowej
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
turysta zagraniczny
"Policjant który mi pomógł"
rok pieszego
stop seksturystyce
inforlinia do bezdomnych
nie reagujesz - akceptujesz

Ruch drogowy

 1. "Trzeźwe przewozy" na będzińskich drogach

  Tylko w ciągu kilku godzin trwania działań " Trzeźwe przewozy" policjanci z będzińskiej drogówki "wyeliminowali" z ruchu kolejnych nietrzeźwych kierujących. Od godziny 4 nad ranem do południa w ręce stróżów prawa wpadła trójka amatorów jazdy "na podwójnym gazie". W "niechlubnym" tercecie znalazła się również kobieta.

 2. Na zakazie i "podwójnym gazie"

  W ręce policjantów z będzińskiej drogówki wpadł kolejny pijany kierowca lekceważący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymany w miniony weekend 41-letni mieszkaniec Siewierza mimo zakazu wydanego przez będziński sąd kierował dostawczym renault master, ponadto w jego organizmie znajdował się prawie jeden promil alkoholu. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd i prokurator. Za samą jazdę na "podwójnym gazie" grozi mu teraz nawet 2 lata za kratkami.

 3. Śmiertelny wypadek w Czeladzi

  Będzińscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny śmiertelnego wypadku, do którego doszło przedwczoraj, kilka minut przed północą, w Czeladzi na ulicy Będzińskiej. Jak dotychczas ustalono, 29-letni kierowca ciężarowego renaulta zajechał drogę 49-letniemu kierowcy pontiaca. W wyniku obrażeń doznanych w skutek zderzenia pojazdów, kierowca osobówki zmarł na miejscu.

 4. O bezpieczeństwie na drodze z seniorami

  W ramach kampanii „Idź, jedź, żyj” policjantki ruchu drogowego zachęcały wczoraj będzińskich emerytów i rencistów do poświęcenia większej uwagi i dbałości własnemu bezpieczeństwu na drodze. Policjantki przypomniały jak ważnym i zarazem obowiązkowym elementem poprawiającym bezpieczeństwo pieszych, szczególnie w okresie jesienno–zimowym, są elementy odblaskowe na odzieży wierzchniej. Seniorzy otrzymali też bardzo praktyczne prezenty - torby na zakupy wyposażone w elementy odblaskowe.

 5. "Trzeźwość" na będzińskich drogach

  W wyniku sobotnich działań policjanci z będzińskiej drogówki wyeliminowali kolejnych nietrzeźwych kierowców. W ręce stróżów prawa wpadło czterech amatorów jazdy "na "podwójnym gazie" w tym jeden z zasądzonym już zakazem kierowania pojazdami. W ramach akcji "Trzeźwość" mundurowi od 20 do 4 skontrolowali stan ponad tysiąc trzystu kierowców. Za jazdę pod wpływem alkoholu kierowcy stracili już uprawnienia. O ich dalszym losie zdecyduje prokuratura, grozi im nawet dwa lata więzienia.

 6. Wypadek na S1 w Mierzęcicach

  Będzińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, który miał miejsce wczoraj na trasie S1 w rejonie Mierzęcic. Jak dotychczas ustalono 58-letni mieszkaniec Rybnika, kierujący osobowym mercedesem wykonując nieprawidłowy manewr zawracania, zderzył się z nadjeżdżającym fiatem punto. W wyniku zdarzenia cztery osoby trafiły do szpitali.

 7. Pijani kierowcy zatrzymani przed akcją "Znicz"

  Sześciu amatorów jazdy na "podwójnym gazie" oraz jeden kierowca z prawomocnym sądowym zakazem kierowania pojazdami, to wynik działań będzińskiej drogówki. Podczas akcji "Trzeźwe przewozy", organizowanej w przededniu Wszystkich Świętych, policjanci od 4.00 skontrolowali stan trzeźwości ponad tysiąca kierujących. Za jazdę pod wpływem alkoholu kierowcy stracili już uprawnienia. O ich dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd - grozi im teraz kara nawet 2 lat więzienia.

 8. O bezpieczeństwie z seniorami

  Na zaproszenie uniwersytetu III wieku, w Galerii Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Czeladzi, będzińscy policjanci spotkali się z emerytami i rencistami. W trakcie wczorajszej wizyty mundurowi zachęcali seniorów do poświęcenia większej uwagi bezpieczeństwu na drodze. Stróże prawa przypomnieli jak ważnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo pieszych, szczególnie przy szybko zapadającym zmroku w okresie jesienno–zimowym, są elementy odblaskowe na odzieży.

 9. Policyjna Akcja "Znicz 2014"

  Już za tydzień, w piątek 31 października rozpocznie się policyjna akcja "Znicz 2014". Na powiatowych drogach i ulicach, w szczególności w okolicach cmentarzy i kościołów spotkać będzie można więcej policjantów. Kierowcy w nadchodzacych dniach mogą spodziewać się wzmożonych kontroli m.in. prędkości i trzeźwości.

 10. Ucieczka pijanego kierowcy zakończona na drzewie

  Finałem wczorajszego pościgu ulicami Sławkowa było zatrzymanie 27-letniego mieszkańca powiatu krakowskiego, który kompletnie pijany uciekał swoją vectrą przed stróżami prawa. Mający prawie 3 promile alkoholu w organizmie mężczyzna zakończył jazdę na przydrożnym drzewie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, o jego dalszym losie zdecyduje teraz prokurator. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu teraz nawet 2 lata więzienia.