Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

nie reagujesz - akceptujesz
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
inforlinia do bezdomnych
rok pieszego
stop seksturystyce
Stop agresji drogowej
Facebook
turysta zagraniczny
"Policjant który mi pomógł"
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem

Ruch drogowy

 1. Akcja "Trzeźwy autobus" na będzińskich drogach

  Dzisiejszy dzień na będzińskich drogach i ulicach podobnie jak w innych powiatach województwa śląskiego upłynie pod znakiem wzmożonej kontroli trzeźwości kierujących realizujących transport zbiorowy osób. Policjanci z będzińskiej drogówki w ramach akcji "Trzeźwy autobus" kontrolować będą w wielu miejscach na terenie powiatu zarówno kierowców autobusów komunikacji publicznej jak i siedzących za kierownicą autobusów szkolnych, autokarów czy busów.

 2. Jednośladem bezpiecznie do celu

  To już kolejna ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem skierowana jest przede wszystkim do użytkowników jednośladów, których liczba znacząco wzrosła przez ostatnie lata. Motocykliści, motorowerzyści, rowerzyści i kierowcy samochodów - pamiętajcie, że zarówno Wasze życie, jak i życie pozostałych uczestników ruchu drogowego jest w Waszych rękach!

 3. Policyjna akcja "SMOG" w powiecie będzińskim

  Podobnie jak wielu innych stróżów prawa w całym kraju, policjanci z będzińskiej drogówki prowadzą dzisiaj na drogach i ulicach powiatu działania w ramach akcji "Smog". Akcja rozpoczęła się o godzinie 6.00 i potrwa do godziny 22.00. Główną ideą działań jest kontrola jak największej ilości samochodów w celu wyeliminowania tych pojazdów, których jazda po drogach stwarza zagrożenie dla środowiska naturalnego.

 4. Trwa policyjna akcja "Bezpieczny Pieszy"

  Będzińscy policjanci, podobnie jak wielu innych stróżów prawa w województwie śląskim, przeprowadzą dzisiaj na drogach i ulicach powiatu działania w ramach akcji "Bezpieczny Pieszy". Policyjna akcja rozpoczęła się o godzinie 6.00 i potrwa do godziny 14.00. Mundurowi baczną uwagę zwracać będą przede wszystkim na pieszych popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie na przechodzących przez ulice w miejscach niedozwolonych.

 5. Europejskie działania policji drogowej - Kaskadowy pomiar prędkości

  We wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone są dzisiaj policyjne działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Uczestniczy w nich także polska Policja.

 6. Powodem ucieczki ponownie alkohol

  W ręce będzińskich stróżów prawa wpadł 27-letni mieszkaniec miasta, który po użyciu alkoholu za kierownicą opla vectry nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Niespełna pół promila alkoholu w organizmie stały się powodem jego desperackiej ucieczki. Trwający chwilę w sobotnią noc pościg na szczęście dla kierowcy zakończył się bezpiecznie na Alei Kołłątaja.

 7. Akcja "Bezpieczny wypoczynek" rozpoczęta

  Będzińscy policjanci, podobnie jak wielu innych śląskich funkcjonariuszy rozpoczęli dzisiaj działania "Bezpieczny wypoczynek". Rozpoczęta o godzinie 14.00 akcja potrwa do niedzieli do godziny 22.00. Przez cały weekend kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli szczególnie na głównych trasach powiatu. Mundurowi będą przede wszystkim zwracać uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzą także, jak kierowcy i pasażerowie wywiązują się z obowiązku używania pasów i bezpiecznego przewozu dzieci.

 8. Groźny wypadek na S1 z udziałem motocykla

  Będzińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj popołudniu na trasie S1 w pobliżu Wojkowic Kościelnych. Prawdopodobnie z winy kierującej skodą rapid 71-letniej kobiety, która nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu, doszło do zderzenia z motocyklem suzuki. Poturbowany 28-letni kierowca jednośladu wraz z 24-letnią pasażerką trafili do szpitala.

 9. Akcja "NURD" na będzińskich drogach

  Od wczesnych godzin rannych na terenie całego powiatu będzińskiego, podobnie jak na terenie całego kraju policjanci z drogówki przeprowadzą dzisiaj działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – czyli akcję "NURD". W ciągu całego dnia mundurowi zwracać będą szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów...

 10. Akcja "Trzeźwość" na będzińskich drogach

  Cały dzisiejszy dzień na będzińskich drogach i ulicach upłynie pod znakiem wzmożonej kontroli trzeźwości kierujących. Policjanci z będzińskiej drogówki w ramach akcji "Trzeźwość" kontrolować będą kierowców w wielu miejscach na terenie powiatu. Kolejny odsłona akcji na celu ma poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza poprzez eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.