Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
Facebook
stop seksturystyce
turysta zagraniczny
rok pieszego
nie reagujesz - akceptujesz
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
inforlinia do bezdomnych
Stop agresji drogowej
"Policjant który mi pomógł"

Ruch drogowy

 1. Zabrał kluczyki nietrzeźwemu kierowcy i dostarczył na komendę

  Dzięki reakcji mieszkańca powiatu będzińskiego, policjanci drogówki zatrzymali 49-latka, który kierował samochodem mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz nawet do 2 lat więzienia.

 2. Łapówka za "załatwienie sprawy"

  Policjanci ze Sławkowa zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu zawierciańskiego, który podczas kontroli drogowej usiłował wręczyć mundurowym 100 złotych łapówki. Chciał, aby w ten sposób mundurowi „zapomnieli” o całej sprawie. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

 3. Sobotnie działania przy akwenach i zatrzymanie rabusiów

  W sobotę w powiecie będzińskim policjanci prowadzili działania w okolicy zbiorników wodnych. Ich celem było zapewnienie porządku publicznego przy kąpieliskach. Jednym z rezultatów tych działań było zatrzymanie sprawców kradzieży rozbójniczej.

 4. "Bezpieczny pieszy" na będzińskich drogach

  Policjanci z będzińskiej drogówki prowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych. W ramach akcji "Bezpieczny pieszy" stróże prawa kontrolują zachowania niechronionych użytkowników dróg w różnych częściach powiatu. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na rejony, w których ruch pieszych jest największy, ale przede wszystkim na te miejsca, w których często dochodzi do potrąceń przechodniów.

 5. Podsumowanie akcji "Bezpieczny weekend"

  Wczoraj o godzinie 22.00 zakończyła się prowadzona na terenie naszego powiatu akcja "Bezpieczny Weekend". Nad bezpieczeństwem na drogach czuwało 52 będzińskich policjantów. Niestety nie dla wszystkich kierujących spotkanie z nimi zakończyło się bez konsekwencji....

 6. Mając 3 promile spowodował kolizję

  Policjanci Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Będzinie zatrzymali wczoraj nietrzeźwego kierującego, który spowodował kolizję drogową. Sprawca we krwi posiadał ponad 3 promile.

 7. Wypadek na S-1 w Mierzęcicach. Nie żyje 28-letni motocyklista

  Będzińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku z udziałem motocykla i samochodu osobowego. Do zdarzenia doszło w niedzielę na trasie S-1. W wyniku wypadku śmierć poniósł 28-letni kierowca jednośladu.

 8. Uwaga kierowcy - akcja BEZPIECZNY WEEKEND ruszyła

  Przed nami długi sierpniowy weekend. Duża grupa zmotoryzowanych osób wyruszy w trasy. To, czy dojedziemy bezpiecznie do celu, w dużej mierze zależy od nas samych: kierowców, rowerzystów i pieszych. W tym czasie będzińscy policjanci będą prowadzili ogólnopolskie działania „Bezpieczny weekend”.

 9. Śmiertelny wypadek w Toporowicach

  Będzińscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny śmiertelnego wypadku, do którego doszło dzisiaj, około godziny 11.30 w Toporowicach. Jak dotychczas ustalono, 31-letnia kobieta kierująca Fiatem Uno wymusiła pierwszeństwo, a następnie uderzyła w inny, jadący prawidłowo pojazd. W wyniku obrażeń doznanych w zderzeniu pojazdów, jedna z uczestniczek wypadku poniosła śmierć.

 10. Kierowca samochodu, który potrącił pieszego na DK 86 ustalony

  Ustalenia będzińskiej policji i współpraca z mediami przyczyniły się do odnalezienia uczestnika śmiertelnego wypadku, w którym zginął pieszy. Mężczyzna zgłosił się na policję i poinformował, że prawdopodobnie to on brał udział w tym tragicznym zdarzeniu. Do nieszczęśliwego wypadku doszło w sobotę około godziny 2.00. Kierujący potrącił 39-letniego mężczyznę, który w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć.