Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
"Policjant który mi pomógł"
Stop agresji drogowej
rok pieszego
inforlinia do bezdomnych
stop seksturystyce
Facebook
nie reagujesz - akceptujesz
turysta zagraniczny
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie

Ruch drogowy

 1. Wypadek na S1 w Siewierzu

  Policjanci z będzińskiej drogówki wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, który miał miejsce dzisiejszej nocy na drodze krajowej nr 1 w rejonie Siewierza. Jak dotychczas ustalono 34-letni mieszkaniec Siewierza przechodząc przez trasę w niedozwolonym miejscu został potrącony przez nadjeżdżające bmw. W wyniku potrącenia pieszy doznał wielu złamań i urazu głowy. W ciężkim stanie mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

 2. Weekend na "podwójnym gazie"

  Mijający weekend były czasem intensywnej pracy policjantów na powiatowych drogach i ulicach. Dzięki wzmożonym kontrolom stanu trzeźwości, stróżom prawa udało się wyeliminować kolejnych amatorów jazdy na "podwójnym gazie". Badanie niechlubnego rekordzisty 26-letniego będzinianina wykazało sporo ponad 2 promile alkoholu w jego ciele. Za jazdę pod wpływem alkoholu kierowcy stracili już uprawnienia. O ich dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

 3. Spowodował wypadek... bo nie spojrzał w lusterko

  Brak ostrożności w trakcie jazdy, a przede wszystkim nie upewnienie się, że kierowany pojazd jest wyprzedzany, stały się przyczyną wypadku drogowego w Wymysłowie. Jadący ulicą Kościuszki dostawczy renault kierowany przez 22-letniego mieszkańca województwa lubelskiego, zajechał drogę kierującemu motorowerem 56-letniemu mieszkańcowi Piekar Śląskich. W wyniku zderzenia z samochodem kierowca jednośladu, z urazem głowy trafił do szpitala.

 4. Zmiany w przepisach ruchu drogowego

  Od 11 kwietnia br. weszły w życie nowe przepisy dotyczące wysokości mandatów nakładanych za wybrane rodzaje wykroczeń w ruchu drogowym. Na przykład osoba nieuprawniona, która zaparkuje na miejscu przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej musi się liczyć z mandatem karnym w wysokości 800 zł.

 5. "Trzeźwe przewozy" na będzińskich drogach

  Dzisiaj na terenie powiatu będzińskiego policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem "Trzeźwe przewozy". Celem działania jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez eliminowanie kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

 6. Świąteczny weekend na będzińskich drogach

  Bezpiecznie... tak zdecydowanie i krótko można podsumować mijający weekend na będzińskich drogach. Policjanci w trakcie świątecznych dni odnotowali jedynie cztery kolizje drogowe, w których nikt nie ucierpiał. Zatrważające pozostają jednak nadal policyjne statystyki dotyczące pijanych kierowców. Na będzińskich drogach i ulicach w trakcie akcji "Bezpieczny weekend" zatrzymano bowiem kolejnych 14 amatorów jazdy "na podwójnym gazie".

 7. Na zakazie... "na podwójnym gazie"

  W ręce policjantów z będzińskiej drogówki wpadł kolejny pijany kierowca lekceważący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymany wczoraj 40-letni mieszkaniec powiatu mimo zakazu wydanego przez będziński sąd kierował swoim osobowym renault, w tym czasie w jego organizmie znajdował się prawie promil alkoholu. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd i prokurator. Za jazdę na "podwójnym gazie" oraz niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu teraz nawet 3 lata więzienia

 8. "Prędkość" na będzińskich drogach

  Od wczesnych godzin rannych na będzińskich drogach policjanci z drogówki prowadzą akcję "Prędkość". Dzisiejsze działania ukierunkowane są przede wszystkim na przestrzeganie przez kierowców dozwolonej prędkości jazdy. Uwaga stróżów prawa skierowana jest także na sprawdzanie trzeźwości kierowców i stanu technicznego ich pojazdów.

 9. Pijany potrącił rowerzystę

  Policjanci z będzińskiej drogówki ustalają szczegóły i okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj przy ulicy Ogrodowej w Czeladzi. Jak ustalono dotychczas 43-letni kierowca nissana almery włączając się do ruchu potrącił 63-letniego rowerzystę. W ciele sprawcy wypadku znajdował się w chwili zdarzenia prawie promil alkoholu. Pijanemu kierowcy poza utratą prawa jazdy grozi teraz nawet 12 lat więzienia.

 10. "Trzeźwość" na będzińskich drogach

  W wyniku wczorajszych działań policjanci z będzińskiej drogówki wyeliminowali kolejnych nietrzeźwych kierowców. W ręce stróżów prawa wpadło czterech amatorów jazdy "na "podwójnym gazie" w tym jeden z zasądzonym już zakazem kierowania pojazdami. W ramach akcji "Trzeźwość" mundurowi od 5 do 13 skontrolowali stan ponad tysiąca kierowców. Za jazdę pod wpływem alkoholu kierowcy stracili już uprawnienia. O ich dalszym losie zdecyduje prokuratura, grozi im nawet dwa lata więzienia.