Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

"Policjant który mi pomógł"
inforlinia do bezdomnych
rok pieszego
nie reagujesz - akceptujesz
turysta zagraniczny
Facebook
Stop agresji drogowej
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
stop seksturystyce

Ruch drogowy

 1. Policyjna Akcja "Znicz 2014"

  Już za tydzień, w piątek 31 października rozpocznie się policyjna akcja "Znicz 2014". Na powiatowych drogach i ulicach, w szczególności w okolicach cmentarzy i kościołów spotkać będzie można więcej policjantów. Kierowcy w nadchodzacych dniach mogą spodziewać się wzmożonych kontroli m.in. prędkości i trzeźwości.

 2. Ucieczka pijanego kierowcy zakończona na drzewie

  Finałem wczorajszego pościgu ulicami Sławkowa było zatrzymanie 27-letniego mieszkańca powiatu krakowskiego, który kompletnie pijany uciekał swoją vectrą przed stróżami prawa. Mający prawie 3 promile alkoholu w organizmie mężczyzna zakończył jazdę na przydrożnym drzewie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, o jego dalszym losie zdecyduje teraz prokurator. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu teraz nawet 2 lata więzienia.

 3. Trzymaj się prawego pasa

  Dzisiaj od 6.00 do 14.00 na będzińskich drogach i ulicach, policjanci drogówki podobnie jak ich koledzy w całym województwie śląskim prowadzą działania pod kryptonimem "TRZYMAJ SIĘ PRAWEGO PASA". Ideą tej akcji jest ograniczenie niepożądanych zachowań kierujących i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym

 4. Tragiczny wypadek w Strzyżowicach

  Będzińscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny śmiertelnego wypadku, do którego doszło dzisiaj rano na drodze wojewódzkiej nr 913 w Strzyżowicach. Z nieustalonych dotychczas przyczyn 35-letni kierowca audi zjechał na lewy pas ruchu, a następnie uderzył w jadącego z przeciwka dostawczego volkswagena. W wyniku obrażeń doznanych w skutek czołowego zderzenia pojazdów, kierowca audi zmarł.

 5. Działania "Truck i bus" na będzińskich drogach

  Dziś od godziny 6.00 do 22.00 policjanci z będzińskiej drogówki prowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Mundurowi szczególnie bacznie będą dzisiaj przyglądać się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Kontrolowany będzie stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, realizacja czasu pracy i odpoczynku oraz posiadane uprawnienia.

 6. Seniorze bądź bezpieczny na drodze

  W ramach kampanii „Kieruj się rozsądkiem” policjantki z będzińskiej drogówki zachęcały wczoraj czeladzkich seniorów do poświęcenia większej uwagi i dbałości własnemu bezpieczeństwu na drodze. Policjantki przypomniały jak ważnym i zarazem obowiązkowym elementem poprawiającym bezpieczeństwo pieszych, szczególnie przy szybko zapadającym zmroku w okresie jesienno–zimowym, są elementy odblaskowe na odzieży wierzchniej.

 7. Trzymaj się prawego pasa

  Dzisiaj od 6.00 do 14.00 na będzińskich drogach i ulicach, policjanci drogówki podobnie jak ich koledzy w całym województwie śląskim prowadzą działania pod kryptonimem "TRZYMAJ SIĘ PRAWEGO PASA". Ideą tej akcji jest ograniczenie niepożądanych zachowań kierujących i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym

 8. Tragiczny wypadek na DK-86

  Będzińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności dwóch wypadków drogowych, które miał miejsce na DK-86 w Będzinie. W następstwie obrażeń odniesionych w pierwszym zdarzeniu śmieć na miejscu poniósł kierowca jednego z aut, czterech pozostałych uczestników wypadku trafiło do okolicznych szpitali. W związku z utrudnieniami w ruchu na tym odcinku drogi, kilka kilometrów wcześniej doszło do stłuczki pięciu innych aut, w której ucierpiały kolejne trzy osoby.

 9. 42 punkty w kilka minut

  Tylko kilka minut wystarczyło w niedzielne popołudnie 32-letniemu motocykliście by, naruszając przepisy ruchu drogowego zgromadzić 42 punkty karne. Terenowe suzuki kierowane przez dąbrowianina uciekało przed pościgiem powiatowymi drogami i ulicami od Kuźnicy Piaskowej do Preczowa. Mimo szaleńczej jazdy pirata drogowego, policjantom z będzińskiej drogówki udało się bezpiecznie go zatrzymać.

 10. Policjanci na czeladzkim festynie

  Pożegnanie lata stało się okazją do zorganizowania festynu na terenie galerii "Elektrownia" w Czeladzi. Na imprezie nie zabrakło śląskich policjantów, którzy promowali bezpieczne zachowania i postawy w ruchu drogowym. Stróże prawa zaprezentowali także sprzęt i wyposażenie policyjne.