Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

Facebook
turysta zagraniczny
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
inforlinia do bezdomnych
nie reagujesz - akceptujesz
"Policjant który mi pomógł"
Stop agresji drogowej
rok pieszego
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
stop seksturystyce

Ruch drogowy

 1. "Trzeźwość" na będzińskich drogach

  W wyniku sobotnich działań policjanci z będzińskiej drogówki wyeliminowali kolejnych nietrzeźwych kierowców. W ręce stróżów prawa wpadło czterech amatorów jazdy "na "podwójnym gazie" w tym jeden z zasądzonym już zakazem kierowania pojazdami. W ramach akcji "Trzeźwość" mundurowi od 20 do 4 skontrolowali stan ponad tysiąc trzystu kierowców. Za jazdę pod wpływem alkoholu kierowcy stracili już uprawnienia. O ich dalszym losie zdecyduje prokuratura, grozi im nawet dwa lata więzienia.

 2. Wypadek na S1 w Mierzęcicach

  Będzińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, który miał miejsce wczoraj na trasie S1 w rejonie Mierzęcic. Jak dotychczas ustalono 58-letni mieszkaniec Rybnika, kierujący osobowym mercedesem wykonując nieprawidłowy manewr zawracania, zderzył się z nadjeżdżającym fiatem punto. W wyniku zdarzenia cztery osoby trafiły do szpitali.

 3. Pijani kierowcy zatrzymani przed akcją "Znicz"

  Sześciu amatorów jazdy na "podwójnym gazie" oraz jeden kierowca z prawomocnym sądowym zakazem kierowania pojazdami, to wynik działań będzińskiej drogówki. Podczas akcji "Trzeźwe przewozy", organizowanej w przededniu Wszystkich Świętych, policjanci od 4.00 skontrolowali stan trzeźwości ponad tysiąca kierujących. Za jazdę pod wpływem alkoholu kierowcy stracili już uprawnienia. O ich dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd - grozi im teraz kara nawet 2 lat więzienia.

 4. O bezpieczeństwie z seniorami

  Na zaproszenie uniwersytetu III wieku, w Galerii Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Czeladzi, będzińscy policjanci spotkali się z emerytami i rencistami. W trakcie wczorajszej wizyty mundurowi zachęcali seniorów do poświęcenia większej uwagi bezpieczeństwu na drodze. Stróże prawa przypomnieli jak ważnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo pieszych, szczególnie przy szybko zapadającym zmroku w okresie jesienno–zimowym, są elementy odblaskowe na odzieży.

 5. Policyjna Akcja "Znicz 2014"

  Już za tydzień, w piątek 31 października rozpocznie się policyjna akcja "Znicz 2014". Na powiatowych drogach i ulicach, w szczególności w okolicach cmentarzy i kościołów spotkać będzie można więcej policjantów. Kierowcy w nadchodzacych dniach mogą spodziewać się wzmożonych kontroli m.in. prędkości i trzeźwości.

 6. Ucieczka pijanego kierowcy zakończona na drzewie

  Finałem wczorajszego pościgu ulicami Sławkowa było zatrzymanie 27-letniego mieszkańca powiatu krakowskiego, który kompletnie pijany uciekał swoją vectrą przed stróżami prawa. Mający prawie 3 promile alkoholu w organizmie mężczyzna zakończył jazdę na przydrożnym drzewie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, o jego dalszym losie zdecyduje teraz prokurator. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu teraz nawet 2 lata więzienia.

 7. Trzymaj się prawego pasa

  Dzisiaj od 6.00 do 14.00 na będzińskich drogach i ulicach, policjanci drogówki podobnie jak ich koledzy w całym województwie śląskim prowadzą działania pod kryptonimem "TRZYMAJ SIĘ PRAWEGO PASA". Ideą tej akcji jest ograniczenie niepożądanych zachowań kierujących i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym

 8. Tragiczny wypadek w Strzyżowicach

  Będzińscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny śmiertelnego wypadku, do którego doszło dzisiaj rano na drodze wojewódzkiej nr 913 w Strzyżowicach. Z nieustalonych dotychczas przyczyn 35-letni kierowca audi zjechał na lewy pas ruchu, a następnie uderzył w jadącego z przeciwka dostawczego volkswagena. W wyniku obrażeń doznanych w skutek czołowego zderzenia pojazdów, kierowca audi zmarł.

 9. Działania "Truck i bus" na będzińskich drogach

  Dziś od godziny 6.00 do 22.00 policjanci z będzińskiej drogówki prowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Mundurowi szczególnie bacznie będą dzisiaj przyglądać się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Kontrolowany będzie stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, realizacja czasu pracy i odpoczynku oraz posiadane uprawnienia.

 10. Seniorze bądź bezpieczny na drodze

  W ramach kampanii „Kieruj się rozsądkiem” policjantki z będzińskiej drogówki zachęcały wczoraj czeladzkich seniorów do poświęcenia większej uwagi i dbałości własnemu bezpieczeństwu na drodze. Policjantki przypomniały jak ważnym i zarazem obowiązkowym elementem poprawiającym bezpieczeństwo pieszych, szczególnie przy szybko zapadającym zmroku w okresie jesienno–zimowym, są elementy odblaskowe na odzieży wierzchniej.