Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

Facebook
Stop agresji drogowej
turysta zagraniczny
stop seksturystyce
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
nie reagujesz - akceptujesz
"Policjant który mi pomógł"
inforlinia do bezdomnych
rok pieszego

Ruch drogowy

 1. Trzeźwe przewozy na będzińskich drogach

  Dzisiaj na terenie powiatu będzińskiego policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem "Trzeźwe przewozy". Celem działania jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez eliminowanie kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

 2. Kontrola autokarów podczas ferii

  W ramach akcji Bezpieczne Ferie 2014 policjanci z będzińskiej drogówki będą kontrolować autokary organizujące przewóz dzieci i młodzieży na zimowy wypoczynek.

 3. Pijany uderzył w drzewo

  Blisko 1,5 promila alkoholu miał w organizmie 37-letni kierowca audi a4, który spowodował wypadek drogowego. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Pijany kierowca stracił już prawo jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

 4. Pirat recydywista stracił prawo jazdy

  W ręce policjantów z będzińskiej drogówki wpadł 31-letni pirat drogowy, który prawie dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość jazdy. Mężczyzna na odcinku drogi, na którym wolno poruszać się z prędkością maksymalną 100 km/h jechał swoim mitsubishi prawie 200 km/h. W trakcie sprawdzania "osiągnięć" kierowcy okazało się, że za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym już dwukrotnie miał on odbierane prawo jazdy.

 5. Nie wytrzeźwiał od wigilii

  Sporo ponad 3 promile alkoholu miał w organizmie 28-letni katowiczanin, który w trakcie działań "Bezpieczny weekend" wpadł w ręce policjantów z będzińskiej drogówki. Mężczyzna posiadał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd i prokurator.

 6. "Trzeźwe przewozy" na będzińskich drogach

  Tylko w ciągu kilku godzin trwania działań " Trzeźwe przewozy" policjanci z będzińskiej drogówki "wyeliminowali" z ruchu kolejnych nietrzeźwych kierujących. Od godziny 4 nad ranem do południa w ręce stróżów prawa wpadła trójka amatorów jazdy "na podwójnym gazie". W "niechlubnym" tercecie znalazła się również kobieta.

 7. Na zakazie i "podwójnym gazie"

  W ręce policjantów z będzińskiej drogówki wpadł kolejny pijany kierowca lekceważący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymany w miniony weekend 41-letni mieszkaniec Siewierza mimo zakazu wydanego przez będziński sąd kierował dostawczym renault master, ponadto w jego organizmie znajdował się prawie jeden promil alkoholu. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd i prokurator. Za samą jazdę na "podwójnym gazie" grozi mu teraz nawet 2 lata za kratkami.

 8. Śmiertelny wypadek w Czeladzi

  Będzińscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny śmiertelnego wypadku, do którego doszło przedwczoraj, kilka minut przed północą, w Czeladzi na ulicy Będzińskiej. Jak dotychczas ustalono, 29-letni kierowca ciężarowego renaulta zajechał drogę 49-letniemu kierowcy pontiaca. W wyniku obrażeń doznanych w skutek zderzenia pojazdów, kierowca osobówki zmarł na miejscu.

 9. O bezpieczeństwie na drodze z seniorami

  W ramach kampanii „Idź, jedź, żyj” policjantki ruchu drogowego zachęcały wczoraj będzińskich emerytów i rencistów do poświęcenia większej uwagi i dbałości własnemu bezpieczeństwu na drodze. Policjantki przypomniały jak ważnym i zarazem obowiązkowym elementem poprawiającym bezpieczeństwo pieszych, szczególnie w okresie jesienno–zimowym, są elementy odblaskowe na odzieży wierzchniej. Seniorzy otrzymali też bardzo praktyczne prezenty - torby na zakupy wyposażone w elementy odblaskowe.

 10. "Trzeźwość" na będzińskich drogach

  W wyniku sobotnich działań policjanci z będzińskiej drogówki wyeliminowali kolejnych nietrzeźwych kierowców. W ręce stróżów prawa wpadło czterech amatorów jazdy "na "podwójnym gazie" w tym jeden z zasądzonym już zakazem kierowania pojazdami. W ramach akcji "Trzeźwość" mundurowi od 20 do 4 skontrolowali stan ponad tysiąc trzystu kierowców. Za jazdę pod wpływem alkoholu kierowcy stracili już uprawnienia. O ich dalszym losie zdecyduje prokuratura, grozi im nawet dwa lata więzienia.