Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

inforlinia do bezdomnych
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
Stop agresji drogowej
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
turysta zagraniczny
nie reagujesz - akceptujesz
"Policjant który mi pomógł"
Facebook
stop seksturystyce
rok pieszego

Ruch drogowy

 1. Jutro akcja "NURD"

  Policjanci z będzińskiej drogówki w dniu jutrzejszym od godziny 6.00 do 22.00 przeprowadzą na terenie powiatu działania w ramach akcji „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności poprzez kontrolę przestrzegania przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

 2. Mapa wypadków drogowych w województwie śląskim

  Interaktywna mapa tragicznych wypadków drogowych, jest dostępna w Otwartym Regionalnym Systemie Informacji Przestrzennej (ORSIP). Na oficjalnym geoportalu województwa śląskiego wskazano miejsca wypadków z udziałem pieszych, w których ponieśli oni śmierć lub doznali ciężkich obrażeń ciała. Do opisanych zdarzeń doszło w latach 2012-2015 na terenie województwa śląskiego.

 3. Śmiertelne potrącenie na pasach

  Będzińscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Świerczewskiego w Będzinie. Jak dotychczas ustalono, przechodząca przez ulicę na oznakowanym przejściu dla pieszych 78-letnia kobieta, została potrącona przez nadjeżdżającą skodę. Pomimo prowadzonej na miejscu akcji reanimacyjnej, w następstwie odniesionych obrażeń piesza zmarła.

 4. Smoczyca Klara z wizytą u słoneczek

  Sympatyczny, mundurowy pluszak odwiedził wczoraj najmłodszych mieszkańców Będzina. W towarzystwie Klary, maskotki będzińskiej policji, do milusińskich z przedszkola działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym zawitali również będzińscy stróże prawa. Spotkanie, które odbyło się w ramach akcji "Bezpieczne przedszkole" stało się okazją do rozmowy z przedszkolakami na temat ich bezpieczeństwa zarówno w życiu codziennym jak i w trakcie drogi do przedszkola.

 5. Bez prawa jazdy... za to z promilem i aktualnym zakazem

  Nigdy nie miał prawa jazdy, jednak za jazdę "na podwójnym gazie" zdążył już otrzymać sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Jakby tego było mało we wczorajszą podróż sławkowskimi ulicami wybrał się mając prawie promil alkoholu w organizmie. Dalszą jazdę 26-letniego mężczyzny zakończyli jednak stróże prawa z komisariatu w Sławkowie. Losem mężczyzny zajmie się teraz sąd i prokurator.

 6. Wypadek na DK 86 w rejonie Sarnowa

  Będzińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, który miał miejsce wczoraj rano na trasie DK 86 w rejonie Sarnowa. Jak wstępnie ustalono kierujący dostawczym renault włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu fordowi mondeo. Siedzącego za kierownicą półciężarówki 57-letniego mieszkańca powiatu zawierciańskiego, w ciężkim stanie przetransportowano do szpitala.

 7. Wypadek na S1 w rejonie Mierzęcic

  Będzińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, który miał miejsce wczoraj na trasie S1 w rejonie Mierzęcic. Jak wstępnie ustalono kierująca fordem mondeo 32-letnia mieszkanka Bytomia, na prostym odcinku drogi zjechała na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzyła się z nadjeżdżającym ciężarowym volvo. Siedzącą za kierownicą forda bytomiankę, w ciężkim stanie przetransportowano do szpitala .

 8. Policyjna akcja "Pasy"

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych policjanci z będzińskiej drogówki prowadzą działania "PASY". Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie podchodzą do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących do bezpiecznego przewożenia najmłodszych pasażerów.

 9. Potrącenie pieszej na pasach

  Policjanci z będzińskiej drogówki ustalają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj popołudniu na ulicy 9-go Maja w Będzinie. Prawdopodobnie nieostrożność połączona z nadmierną prędkością jazdy stały się przyczyną potrącenia 39-letniej będzinianki, przechodzącej przez ulicę na oznakowanym przejściu dla pieszych.

 10. Kontrole autokarów w okresie ferii

  W ramach akcji "Bezpieczne Ferie 2016" policjanci z będzińskiej drogówki będą sprawdzać autokary organizujące przewóz dzieci i młodzieży na zimowy wypoczynek. Kontrola zarówno stanu technicznego pojazdu jak i stanu trzeźwości oraz uprawnień kierowcy, w ramach akcji odbywać się będzie od 18 stycznia do 29 lutego bieżącego roku.