Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

turysta zagraniczny
inforlinia do bezdomnych
nie reagujesz - akceptujesz
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
"Policjant który mi pomógł"
Facebook
stop seksturystyce
rok pieszego
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
Stop agresji drogowej

Ruch drogowy

 1. "Mistrzowie w Pasach" - PIT STOP w Będzinie

  Organizatorzy ogólnopolskiej kampanii społecznej "Mistrzowie w pasach" na kolejny przystanek swojej akcji wybrali stację paliw przy ulicy Czeladzkiej w Będzinie. Wszyscy tankujący mieli okazję by dowiedzieć się, jak ważnym jest wyrobienie nawyku zapinania pasów bezpieczeństwa. Pod fachowym okiem ekspertów z Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego kierowcy uczyli się także, jak prawidłowo montować foteliki i bezpiecznie podróżować z dziećmi.

 2. Zatrzymany pijany kierowca autobusu

  Policjanci z będzińskiej drogówki uniemożliwili wczoraj wieczorem dalszą jazdę pijanemu kierowcy autobusu miejskiego. Badanie stanu trzeźwości 52-latka wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie. Nieodpowiedzialny mężczyzna wpadł w trakcie policyjnej kontroli trzeźwości w Wojkowicach. Pijany kierowca stracił już prawo jazdy. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu nawet 2 lata więzienia.

 3. Policyjna akcja "Pasy"

  Dzisiaj od rana policjanci drogówki prowadzą działania PASY. Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie podchodzą do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących do bezpiecznego przewożenia najmłodszych pasażerów.

 4. Spełniamy marzenia Kajetana - zaproszenie dla mediów

  W najbliższy piątek i sobotę, 12 i 13 czerwca, rozegrany zostanie XIX Finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Miejscem zawodów będzie Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Żarnowcu, ul. Krakowska 25. Niewątpliwą atrakcją imprezy będzie konkurencja VIP z udziałem wielokrotnego Mistrza Polski w rajdach samochodowych – Kajetana Kajetanowicza.

 5. Podziękowanie za wzorową postawę obywatelską 9-latka

  Komendant Powiatowy Policji w Będzinie podinsp. Adam Pilarek podziękował 9-latkowi za niezwykle odpowiedzialną postawę, jaką wykazał się 3 czerwca 2015 r. W murach komendy prócz kierownictwa jednostki, chłopca przywitała maskotka będzińskiej Policji – smoczyca Klara. Szczególne podziękowania otrzymała również mama 9-latka.

 6. Trwają działania "NURD"

  Od wczesnych godzin rannych na terenie powiatu będzińskiego, jak i całego województwa prowadzone są działania pod kryptonimem „NURD”. Mają one za zadanie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. Funkcjonariusze kontrolują miejsca, w których ruch pieszych i rowerzystów - czyli Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego jest największy.

 7. Egzamin młodych rowerzystów

  W dniu wczorajszym w Szkole Podstawowej nr 10 w Będzinie odbył się egzamin na kartę rowerową. Na boisku szkolnym stawili się uczniowie z będzińskich placówek oświatowych: SP1, SP4, SP6, SP8, SP10, SP11, MZS nr 1, MZS nr 2 i MZS nr 3. Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

 8. Jutro akcja "NURD"

  Policjanci z będzińskiej drogówki w dniu jutrzejszym od godziny 6.00 do 22.00 przeprowadzą na terenie powiatu działania w ramach akcji „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności poprzez kontrolę przestrzegania przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

 9. Podsumowanie długiego weekendu

  Podczas tegorocznego długiego weekendu nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek, czuwali policjanci nie tylko z drogówki. W działaniach zaangażowano ponad 3000 mundurowych, którzy sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Na trasach były obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

 10. Wzorowa postawa 9-letniego chłopca

  W minioną środę na parkingu usytuowanym na ul. Przyjaźni w Będzinie doszło do kolizji. Jej sprawczynią była 24-letnia kobieta, która podczas wykonywania manewru cofania uderzyła w stojący z tyłu pojazd. Nie czekając na właściciela uszkodzonego auta, odjechała z miejsca zdarzenia.