Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
"Policjant który mi pomógł"
stop seksturystyce
Facebook
rok pieszego
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
inforlinia do bezdomnych
Stop agresji drogowej
turysta zagraniczny
nie reagujesz - akceptujesz

Ruch drogowy

 1. Policyjna akcja "Bezpieczny weekend" rozpoczęta

  Będzińscy policjanci, podobnie jak ich koledzy w cały województwie rozpoczęli dzisiaj działania "Bezpieczny weekend". Rozpoczęta dzisiaj o godzinie 6.00 akcja potrwa do niedzieli do godziny 22.00. Przez cały weekend kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli. Mundurowi będą zwracać uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzą także, jak kierowcy i pasażerowie wywiązują się z obowiązku używania pasów i bezpiecznego przewozu dzieci.

 2. "Wolniej = bezpieczniej" - policyjna akcja na będzińskich drogach

  Od wczesnych godzin rannych na będzińskich drogach policjanci z drogówki prowadzą akcję "Wolniej = bezpieczniej". Dzisiejsze działania ukierunkowane są przede wszystkim na przestrzeganie przez kierowców dozwolonej prędkości jazdy. Stróże prawa sprawdzają także trzeźwość kierowców, stan techniczny ich pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach.

 3. Sprawdź autobus przed podróżą!

  Bezpieczny Autobus to e-usługa, która pozwoli szybko i w łatwy sposób sprawdzić w Internecie informacje o autobusie lub autokarze, którym planowana jest podróż lub którym codziennie jeździmy do pracy lub szkoły. Wystarczy podać numer rejestracyjny autobusu na stronie serwisu, aby uzyskać dostęp do informacji, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo podróży. Usługa wprawdzie nie zastąpi kontroli przeprowadzanej przez Policję lub ITD, ale możliwi wstępną weryfikację stanu autobusu.

 4. Złapany dwukrotnie... bo musiał się napić po stracie prawa jazdy

  Sławkowscy stróże prawa dwukrotnie w ciągu wczorajszego dnia zatrzymali tego samego pijanego kierowcę. Za pierwszym razem siedzący za kierownicą golfa 37-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Po niespełna pięciu godzinach, ponowna kontrola stanu trzeźwości wykazała w ciele mężczyzny już prawie 3 promile. Dalszym losem 37-latka zajmie się teraz sąd i prokurator. Poza utratą prawa jazdy grozi mu kara trzech lat więzienia.

 5. Trwają działania "NURD"

  Od godziny 6 nad ranem na drogach i ulicach powiatu będzińskiego, podobnie jak na terenie całego kraju prowadzone są działania pod kryptonimem „NURD”. Mają one za zadanie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. Funkcjonariusze kontrolują miejsca, w których ruch pieszych i rowerzystów - czyli Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego jest największy.

 6. Egzamin młodych rowerzystów

  Wczoraj policjanci z będzińskiej drogówki przeprowadzili dla uczniów miejskich placówek oświatowych egzamin na kartę rowerową. Swoje pierwsze "prawo jazdy" młodzi mieszkańcy Będzina zdawali na "Miasteczku Ruchu Drogowego" zlokalizowanym w parku na osiedlu Dolna Syberka. Na młodzież czekał egzamin teoretyczny i praktyczny.

 7. Nocny wypadek z udziałem pieszego

  Policjanci z będzińskiej drogówki wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, który miał miejsce wczorajszej nocy w Czeladzi przy ulicy Staszica. Jak dotychczas ustalono 31-letni mieszkaniec miasta przechodząc przez ulicę w niedozwolonym miejscu został potrącony przez nadjeżdżającą skodę. W wyniku potrącenia pieszy doznał wielu złamań i urazu głowy. W ciężkim stanie mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

 8. Wypadek motocyklisty na DK 86 w Wojkowicach Kościelnych

  Będzińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 86 w Wojkowicach Kościelnych. Na tył jadącego lewym pasem vw transportera kierowanego najechał kierujący motocyklem yamaha 26-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej. Kierowca jednośladu z obrażeniami jamy brzusznej i złamaną ręką trafił do szpitala.

 9. Wypadek z udziałem motocyklisty w Będzinie

  Do poważnego w skutkach wypadku z udziałem motocyklisty doszło w Będzinie przy ulicy Piłsudskiego. Kierujący dacią 24-letni mieszkaniec powiatu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do zderzenia z nadjeżdżającym motocyklem yamaha. 34-letni motocyklista z ogólnymi obrażeniami ciała przewieziony został do Centrum Urazowego w Sosnowcu.

 10. "Wolniej = bezpieczniej" - policyjna akcja na będzińskich drogach

  Od godziny 6 nad ranem na będzińskich drogach policjanci z drogówki prowadzą akcję "Wolniej = bezpieczniej". Dzisiejsze działania potrwają do godziny 22 i ukierunkowane będą przede wszystkim na przestrzeganie przez kierowców dozwolonej prędkości jazdy. Stróże prawa sprawdzą także trzeźwość kierowców, stan techniczny ich pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach.