Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

rok pieszego
"Policjant który mi pomógł"
Stop agresji drogowej
turysta zagraniczny
nie reagujesz - akceptujesz
stop seksturystyce
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
inforlinia do bezdomnych
Facebook
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie

Ruch drogowy

 1. Podsumowanie akcji "Truck & Bus" na będzińskich drogach

  Ponad 80 skontrolowanych pojazdów, w tym 60 ciężarowych i 7 autobusów, 20 nałożonych mandatów i 2 wnioski o ukaranie do sądu a także jedno zatrzymane prawo jazdy i 3 dowody rejestracyjne, to efekt pracy policjantów z będzińskiej drogówki w trakcie wczorajszych działań "Truck & bus" na będzińskich drogach. Łącznie 18 mundurowych od godziny 6.00 do 22.00 przyglądało się pracy kierowców autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 2. Nietrzeźwy kursant za kierownicą "elki"

  Wczorajsza lekcja jazdy samochodem nie przybliży 27-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej do uzyskania upragnionego prawa jazdy. Jego motoryzacyjną edukację wczoraj wieczorem zakończyli policjanci z będzińskiej drogówki. Jak się okazało w trakcie kontroli stanu trzeźwości kursanta w jego organizmie znajdowało się prawie 0,3 promila alkoholu. Niedoszłemu kierowcy grozi teraz zakaz prowadzenia pojazdów, a także areszt bądź wysoka grzywna.

 3. By w drodze do szkoły było bezpieczniej

  Idea poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w rejonie szkół i przedszkoli przyświecała policjantom, którzy odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Bobrownikach. Mimo, iż policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły" trwała jedynie przez pierwszy tydzień nowego roku szkolnego, będzińscy policjanci w trakcie organizowanych, kolejnych spotkań z dziećmi kładą duży nacisk na ich bezpieczeństwo na drodze.

 4. Działania "Truck i bus" na będzińskich drogach

  Dziś od godziny 6.00 do 22.00 policjanci z będzińskiej drogówki prowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Mundurowi szczególnie bacznie będą dzisiaj przyglądać się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Kontrolowany będzie stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, realizacja czasu pracy i odpoczynku oraz posiadane uprawnienia.

 5. Obowiązkowe odblaski dla pieszych

  Przypominamy: od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.

 6. O bezpieczeństwie z seniorami

  Na zaproszenie studentów Uniwersytetu III Wieku w auli Starostwa Powiatowego w Będzinie stróże prawa spotkali się z emerytami i rencistami. W ramach policyjnej akcji "Idź - Jedź - Żyj - Rok Pieszego 2015" mundurowi zachęcali seniorów do poświęcenia większej uwagi bezpieczeństwu na drodze. Policjanci przypomnieli jak ważnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo pieszych, szczególnie przy szybko zapadającym zmroku w okresie jesienno–zimowym, są elementy odblaskowe na odzieży.

 7. Pierwsza pomoc zamiast mandatu

  Wczoraj na ulicach Będzina i Siewierza policjanci przeprowadzili akcję "Pierwsza pomoc zamiast mandatu". Każdy z 16 przyłapanych na "drobnych" wykroczeniach kierowców skorzystał z możliwości szkolenia z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Organizatorami akcji obok Komendy Powiatowej Policji w Będzinie było Starostwo Powiatowe w Będzinie i Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej.

 8. Pierwsza pomoc zamiast mandatu - zaproszenie dla mediów

  Komenda Powiatowa Policji w Będzinie serdecznie zaprasza przedstawicieli mediów na jutrzejszą akcję "Pierwsza pomoc zamiast mandatu". Jej współorganizatorami są Starostwo Powiatowe w Będzinie i Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej. Celem przedsięwzięcia jest podnoszenie umiejętności udzielania przez kierowców pierwszej pomocy przedmedycznej, a także propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze.

 9. Podsumowanie akcji "Alkohol i narkotyki" na będzińskich drogach

  Wczoraj od wczesnych godzin rannych do północy policjanci z będzińskiej drogówki prowadzili działania "Alkohol i Narkotyki". Na śląskich drogach i ulicach blisko 350 mundurowych, skontrolowało w ciągu dnia łącznie 28 tys. kierowców. Pośród 94 kierujących, którzy wczoraj prowadzili pojazdy "na podwójnym gazie" 7 stróże prawa zatrzymali na będzińskich drogach.

 10. Egzamin młodych rowerzystów

  Wczoraj policjanci z będzińskiej drogówki zorganizowali dla uczniów Szkoły Podstawowej w Wojkowicach Kościelnych egzamin na ich pierwsze "prawo jazdy". Nie wszyscy młodzi miłośnicy jednośladów zdali jednak egzamin na kartę rowerową. Czterech żaków, którym się nie powiodło otrzymało od policjantów praktyczny kodeks drogowy dla dzieci, który z pewnością przyda im się przed kolejnym egzaminem.