Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
rok pieszego
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
nie reagujesz - akceptujesz
turysta zagraniczny
Stop agresji drogowej
inforlinia do bezdomnych
stop seksturystyce
"Policjant który mi pomógł"
Facebook

Ruch drogowy

 1. Podsumowanie akcji "Trzeźwość" na będzińskich drogach

  Wczoraj na drogach i ulicach powiatu będzińskiego policjanci drogówki prowadzili działania wzmożone w ramach ogólnopolskiej akcji "Trzeźwość". Kontrole stanu trzeźwości kierujących pozwoliły wyeliminować z dalszej jazdy czterech kierowców jadących na podwójnym gazie. W stanie po użyciu alkoholu było dwóch kierujących. U kolejnych dwóch zatrzymanych kierowców policjanci odnotowali stan nietrzeźwości, czyli zawartość alkoholu powyżej pół promila w organizmie.

 2. Wypadek motocyklisty w Czeladzi

  Będzińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj nad ranem w Czeladzi na skrzyżowaniu ulicy Wiejskiej i Norwida. Prawdopodobnie z winy kierującego fordem focusem mężczyzny, który nie udzielił pierwszeństwa przejazdu, doszło do zderzenia z motocyklem kawasaki. Poturbowany kierowca jednośladu ze złamaniem nogi trafił do szpitala.

 3. Podsumowanie akcji "Bezpieczny Majowy Weekend'' na będzińskich drogach

  W czasie mijającego majowego weekendu na terenie powiatu będzińskiego policjanci przeprowadzili akcję "Bezpieczny Weekend". W trwających 5 dni działaniach uczestniczyło łącznie 383 będzińskich stróżów prawa, w tym 129 policjantów ruchu drogowego, którzy dbali o bezpieczeństwo osób podróżujących powiatowymi drogami. Mijający świąteczny okres nie można niestety zaliczyć do zupełnie bezpiecznych. Nie obyło się także bez zatrzymań amatorów jazdy "na podwójnym gazie"

 4. Trwa policyjna akcja "Trzeźwość"

  Dzisiaj od godziny 5.00 na terenie województwa śląskiego policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Działania mają na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa na drogach, poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom, którzy są zagrożeniem nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

 5. Będzińskie eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  Policjanci z będzińskiej drogówki w mijającym tygodniu uczestniczyli w miejskich oraz powiatowych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy imprezy pod czujnym okiem komisji konkursowej w skład, której weszli będzińscy policjanci wsparci mundurowymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, zmierzyli się w teście z zakresu przepisów ruchu drogowego, musieli także wykazać się umiejętnościami bezpiecznej i prawidłowej jazdy na rowerze.

 6. Policyjna akcja "Bezpieczny weekend" rozpoczęta

  Będzińscy policjanci, podobnie jak ich koledzy w cały województwie rozpoczęli dzisiaj działania "Bezpieczny weekend". Rozpoczęta dzisiaj o godzinie 6.00 akcja potrwa do świątecznego wtorku do godziny 22.00. Przez cały majowy weekend kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli. Mundurowi będą zwracać uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzą także, jak kierowcy i pasażerowie wywiązują się z obowiązku używania pasów i bezpiecznego przewozu dzieci.

 7. Potrącenie nietrzeźwego pieszego na DK 86

  Policjanci z będzińskiej drogówki ustalają okoliczności i przebieg wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem w rejonie skrzyżowania DK 86 z ulicą Piłsudskiego w Będzinie. Jak dotychczas ustalono, przechodzący przez ulicę w niedozwolonym miejscu 58-letni mężczyzna został potrącony przez nadjeżdżającego peugeota. Wiadomo już także, że pieszy znajdował się pod wpływem alkoholu.

 8. Wieczorna akcja "Trzeźwość" na będzińskich drogach

  Dzisiejszy wieczór i noc na będzińskich drogach i ulicach upłyną pod znakiem wzmożonej kontroli trzeźwości kierujących. Policjanci z będzińskiej drogówki w ramach akcji "Trzeźwość" kontrolować będą kierowców w wielu miejscach powiatu. Wieczorna akcja na celu ma poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w szczególności spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

 9. Nietrzeźwą jazdę zakończył kolizją

  Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali wczoraj wieczorem pijanego 30-letniego mieszkańca powiatu, który spowodował kolizję drogową. Mający prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie kierowca opla astry swoją podróż zakończył kolizją na parkingu w Będzinie. O dalszym losie amatora jazdy "na podwójnym gazie" zdecyduje teraz sąd i prokurator. Mężczyzna straciła już prawo jazdy grozi mu także 3 lata więzienia.

 10. Na zakazie... "na podwójnym gazie"

  W ręce policjantów z będzińskiej drogówki wpadł kolejny pijany kierowca lekceważący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymany wczoraj 57-letni sosnowiczanin mimo zakazu wydanego przez sąd kierował swoim fiatem, w tym czasie w jego organizmie znajdował się prawie promil alkoholu. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd i prokurator. Za jazdę na "podwójnym gazie" oraz niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu teraz nawet 3 lata więzienia