Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
rok pieszego
stop seksturystyce
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
Facebook
inforlinia do bezdomnych
nie reagujesz - akceptujesz
turysta zagraniczny
Stop agresji drogowej
"Policjant który mi pomógł"

Ruch drogowy

 1. Kierowcy! Uwaga na tropikalne upały!

  Wysokie temperatury niekorzystnie wpływają na sytuację na drogach - kierowcy często tracą czujność, są rozkojarzeni, a ich reakcje są opóźnione, w wyniku czego dochodzi do większej ilości zdarzeń drogowych. W czasie upałów szczególny nacisk kładziemy na zasadę ograniczonego zaufania - kierowca innego pojazdu może źle się poczuć, a nawet zemdleć, co może skutkować niebezpiecznymi manewrami na drodze.

 2. Działania "Truck i bus" na będzińskich drogach

  Dziś od godziny 6.00 do 22.00 policjanci z będzińskiej drogówki prowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Mundurowi szczególnie bacznie będą dzisiaj przyglądać się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Kontrolowany będzie stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, realizacja czasu pracy i odpoczynku oraz posiadane uprawnienia.

 3. Tour de Pologne w powiecie będzińskim

  72 wyścig Tour de Pologne zawitał na drogi powiatu będzińskiego. W dniu wczorajszym na trasie wyścigu w Siewierzu oraz Będzinie kolarze rywalizowali na dwóch lotnych premiach oraz jednej górskiej usytuowanej na osiedlu Syberka. Stróże prawa z Będzina, Katowic oraz Mysłowic pilnowali bezpieczeństwa zarówno sportowców, jak i zgromadzonej publiczności.

 4. Tour de Pologne - utrudnienia w ruchu na terenie Będzina

  Od 3 do 5 sierpnia na terenie województwa śląskiego zostaną rozegrane trzy etapy Wyścigu kolarskiego 72. Tour de Pologne UCI World Tour. W związku z powyższym w tych dniach należy się spodziewać utrudnień w ruchu drogowym w obrębie trasy wyścigu. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram wyścigu na terenie naszego województwa.

 5. Na zakazie... "na podwójnym gazie"

  W ręce stróżów prawa wpadli kolejni pijani kierowcy lekceważący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymany wczoraj 26-letni mieszkaniec powiatu zawierciańskiego mimo zakazu wydanego przez sąd kierował swoim fiatem, w tym czasie w jego organizmie znajdowało się ponad 1,5 promila alkoholu. W niedzielny ranek policjanci także udaremnili dalszą jazdę 42-letniemu bytomianinowi. Badanie kierowcy forda z prawomocnym zakazem prowadzenia pojazdów dało wynik prawie pół promila alkoholu w organizmie.

 6. Bezpieczny autobus

  Jeśli czeka Cię podróż autokarem możesz przed wyjazdem sprawdzić jego podstawowe dane. Umożliwia to e-usługa oferowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Zapraszamy do korzystania ze strony bezpiecznyautobus.gov.pl

 7. "Truck & Bus" na będzińskich drogach

  Policjanci z będzińskiej drogówki prowadzą dzisiaj od wczesnych godzin rannych działania pod kryptonimem "Truck & Bus". Akcja zaplanowana na terenie całego województwa potrwa od godziny 6 do 22. Policyjne działania mają na celu poprawę stanu bezpieczeństwa w zakresie transportu drogowego oraz podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego związanej z transportem osób.

 8. Policyjne działania "NURD"

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych na terenie powiatu będzińskiego, podobnie jak na terenie całego województwa policjanci drogówki przeprowadzą działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – czyli "NURD". Podczas akcji policjanci zwracać będą szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów...

 9. "Mistrzowie w Pasach" - PIT STOP w Będzinie

  Organizatorzy ogólnopolskiej kampanii społecznej "Mistrzowie w pasach" na kolejny przystanek swojej akcji wybrali stację paliw przy ulicy Czeladzkiej w Będzinie. Wszyscy tankujący mieli okazję by dowiedzieć się, jak ważnym jest wyrobienie nawyku zapinania pasów bezpieczeństwa. Pod fachowym okiem ekspertów z Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego kierowcy uczyli się także, jak prawidłowo montować foteliki i bezpiecznie podróżować z dziećmi.

 10. Zatrzymany pijany kierowca autobusu

  Policjanci z będzińskiej drogówki uniemożliwili wczoraj wieczorem dalszą jazdę pijanemu kierowcy autobusu miejskiego. Badanie stanu trzeźwości 52-latka wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie. Nieodpowiedzialny mężczyzna wpadł w trakcie policyjnej kontroli trzeźwości w Wojkowicach. Pijany kierowca stracił już prawo jazdy. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu nawet 3 lata więzienia.