Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
stop seksturystyce
Facebook
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
Stop agresji drogowej
"Policjant który mi pomógł"
rok pieszego
turysta zagraniczny
nie reagujesz - akceptujesz
inforlinia do bezdomnych

Ruch drogowy

 1. Na zakazie... "na podwójnym gazie"

  W ręce policjantów z będzińskiej drogówki wpadł kolejny pijany kierowca lekceważący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymany wczoraj 40-letni mieszkaniec powiatu mimo zakazu wydanego przez będziński sąd kierował swoim osobowym renault, w tym czasie w jego organizmie znajdował się prawie promil alkoholu. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd i prokurator. Za jazdę na "podwójnym gazie" oraz niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu teraz nawet 3 lata więzienia

 2. "Prędkość" na będzińskich drogach

  Od wczesnych godzin rannych na będzińskich drogach policjanci z drogówki prowadzą akcję "Prędkość". Dzisiejsze działania ukierunkowane są przede wszystkim na przestrzeganie przez kierowców dozwolonej prędkości jazdy. Uwaga stróżów prawa skierowana jest także na sprawdzanie trzeźwości kierowców i stanu technicznego ich pojazdów.

 3. Pijany potrącił rowerzystę

  Policjanci z będzińskiej drogówki ustalają szczegóły i okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj przy ulicy Ogrodowej w Czeladzi. Jak ustalono dotychczas 43-letni kierowca nissana almery włączając się do ruchu potrącił 63-letniego rowerzystę. W ciele sprawcy wypadku znajdował się w chwili zdarzenia prawie promil alkoholu. Pijanemu kierowcy poza utratą prawa jazdy grozi teraz nawet 12 lat więzienia.

 4. "Trzeźwość" na będzińskich drogach

  W wyniku wczorajszych działań policjanci z będzińskiej drogówki wyeliminowali kolejnych nietrzeźwych kierowców. W ręce stróżów prawa wpadło czterech amatorów jazdy "na "podwójnym gazie" w tym jeden z zasądzonym już zakazem kierowania pojazdami. W ramach akcji "Trzeźwość" mundurowi od 5 do 13 skontrolowali stan ponad tysiąca kierowców. Za jazdę pod wpływem alkoholu kierowcy stracili już uprawnienia. O ich dalszym losie zdecyduje prokuratura, grozi im nawet dwa lata więzienia.

 5. Wyrok dla drogowego pirata-recydywisty

  Będziński sąd wydał wyrok w sprawie 31-letniego pirata drogowego, który pod koniec ubiegłego roku na DK 86 w Sarnowie pędził swoim mitsubishi przekraczając dwukrotnie dozwoloną prędkość jazdy. Mężczyzna na odcinku drogi, na którym wolno poruszać się z prędkością maksymalną 100 km/h jechał swoim mitsubishi prawie 200 km/h. Wyrokiem sądu pirat drogowy stracił prawo jazdy na pół roku, musi też zapłacić grzywnę w wysokości 4 tysięcy złotych oraz pokryć koszty postępowania w kwocie 450 złotych.

 6. Parkowanie z dwoma promilami zakończone kolizją

  Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali wczorajszej nocy kompletnie pijaną 37-letnią dąbrowiankę, która parkując spowodowała kolizję samochodową. Zatrzymanie kierującej hondą civic kobiety możliwe było dzięki informacjom przekazanym przez naocznych świadków zdarzenia. O dalszym losie amatorki jazdy "na podwójnym gazie" zdecyduje teraz sąd i prokurator. Kobieta straciła już prawo jazdy grozi jej także 3 lata więzienia.

 7. Rowerzysta zginął w Rogoźniku

  Będzińscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny śmiertelnego wypadku, do którego doszło w sobotnie przedpołudnie w Rogoźniku przy ulicy Kościuszki. 34-letni kierowca forda pumy na prostym odcinku drogi potrącił 87-letniego rowerzystę. W wyniku doznanych obrażeń śmierć poniósł kierujący jednośladem.

 8. Debatowali z seniorami o bezpieczeństwie

  Galeria Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Czeladzi stała się areną debaty społecznej zorganizowanej przez będzińskich stróżów prawa ze studentami uniwersytetu III wieku. Tematem przewodnim spotkania stało się bezpieczeństwo osób starszych. Oprócz policjantów na czele których stanął Komendant Powiatowy Policji w Będzinie mł. insp. Dominik Łączyk, w spotkaniu wzięli udział czeladzcy strażnicy miejscy.

 9. Z młodym kierowcą po doświadczenie

  Policjanci z będzińskiej drogówki spotkali się z uczniami Liceum im. Mikołaja Kopernika w Będzinie. W ramach kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” mundurowi przypomnieli nastoletnim słuchaczom przepisy ruchu drogowego, omówili też przyczyny i skutki zdarzeń drogowych powodowanych przez młodych kierowców. Prezentacja przygotowana dla młodzieży miała zwrócić uwagą na zagrożenia jakie stwarzają na drodze nierozważni kierowcy.

 10. Wyeliminowani amatorzy jazdy "na podwójnym gazie"

  Siedmiu kierujących na "podwójnym gazie" w tym jeden z prawomocnym zakazem kierowania pojazdami, to wynik działania będzińskich stróżów prawa w ostatnich dwóch dniach. Wczorajszy niechlubny rekordzista to 62-letni mieszkaniec Poręby, kierowca osobowej skody. Mężczyzna zatrzymany do kontroli przez policjantów z będzińskiej drogówki w Siewierzu przy ulicy Przemysłowej w chwili kontroli miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę na "podwójnym gazie" kierowcy stracili już uprawnienia.