Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

nie reagujesz - akceptujesz
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
stop seksturystyce
rok pieszego
Facebook
turysta zagraniczny
inforlinia do bezdomnych
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
Stop agresji drogowej
"Policjant który mi pomógł"

Ruch drogowy

 1. Policyjna akcja "Nie dla prędkości" na będzińskich drogach

  Dzisiaj od godziny 8.00 do 16.00 na będzińskich drogach policjanci z drogówki podobnie jak inni policjanci w województwie śląskim przeprowadzą akcję "Nie dla prędkość". Dzisiejsze działania tradycyjnie ukierunkowane są na przestrzeganie przez kierowców dozwolonej prędkości jazdy. Uwaga stróżów prawa skierowana jest także na sprawdzanie trzeźwości kierowców i stanu technicznego ich pojazdów.

 2. Tragiczny wypadek na DK 86 w Wojkowicach Kościelnych

  Będzińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, który miał miejsce dzisiaj około godziny 8.20 na drodze krajowej nr 86 w Wojkowicach Kościelnych. Jak wstępnie ustalono, kierujący audi 66-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej prawdopodobnie wjechał na skrzyżowanie przy czerwonym świetle, doprowadzając do zderzenia z jadącym z przeciwka fiatem punto. W wyniku doznanych obrażeń śmierć na miejscu wypadku poniósł 47-letni pasażer audi.

 3. 21 września - Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach

  Już jutro, we wszystkich krajach europejskich prowadzone będą działania EDWARD, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Ich nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja ta promuje "wizję zero", czyli ZERO ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu.

 4. Trwa policyjna akcja "SMOG"

  Policjanci z będzińskiej drogówki, podobnie jak wielu innych stróżów prawa w całym kraju, prowadzą dzisiaj na drogach i ulicach powiatu działania w ramach akcji "Smog". Policyjna akcja rozpoczęła się o godzinie 6.00 i potrwa do godziny 22.00. Główną ideą akcji jest kontrola jak największej ilości samochodów w celu wyeliminowania tych pojazdów, których jazda po drogach stwarza zagrożenie dla środowiska naturalnego.

 5. Pijany kierowca tira wytropiony dzięki reakcji świadka

  Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał 38-letni kierowca ciężarowego volvo zatrzymany wczoraj przez policjantów z katowickiej drogówki. Informacja o podejrzanie zachowującym się kierowcy tira dotarła do policjantów od świadka, który zauważył ciężarówkę mknącą DK nr 86 w kierunku Częstochowy. Mundurowi, którzy ruszyli w pościg za autem wytropili volvo na terenie Będzina.

 6. Policyjna akcja "Kontrola drogowa - Pieszy" na będzińskich drogach

  Będzińscy policjanci, podobnie jak wielu innych stróżów prawa w województwie śląskim, przeprowadzą dzisiaj na drogach i ulicach powiatu działania w ramach akcji "Kontrola drogowa - Pieszy". Policyjna akcja rozpocznie się o godzinie 6.00 i potrwa do godziny 14.00. Mundurowi baczną uwagę zwracać będą przede wszystkim na pieszych popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie na przechodzących przez ulice w miejscach niedozwolonych.

 7. Policyjna akcja "Pasy" na będzińskich drogach

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych policjanci z będzińskiej drogówki na drogach i ulicach całego powiatu przeprowadzą działania "PASY". Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie traktować będą lekceważenie obowiązku używania urządzeń służących do bezpiecznego przewożenia najmłodszych pasażerów

 8. Trwa policyjna akcja "Trzeźwość"

  Dzisiejszy poranek i południe na będzińskich drogach i ulicach upłyną pod znakiem wzmożonej kontroli trzeźwości kierujących. Policjanci z będzińskiej drogówki w ramach akcji "Trzeźwość" kontrolować będą kierowców w wielu miejscach powiatu. Dzisiejsza akcja na celu ma poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w szczególności spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

 9. Jak zachować się na drodze, gdy widzimy pojazd uprzywilejowany?

  Pojazd uprzywilejowany ma pierwszeństwo w każdym przypadku. Tramwaj, autobus albo samochód muszą przepuścić policję, straż pożarną czy też karetkę, które jadą z włączonymi sygnałami świetlnymi oraz dźwiękowymi. Niestety nie wszyscy kierowcy wiedzą jak się zachować na drodze, gdy widzą taki samochód. Policjanci przypominają, że należy umożliwić przejazd takim pojazdom np. zjeżdżając na bok. Kierowcy powinni zachować przede wszystkim spokój - nie hamować gwałtownie i nie blokować drogi.

 10. Policyjna akcja "NURD" na będzińskich drogach

  Od wczesnych godzin rannych na terenie całego powiatu będzińskiego, podobnie jak na terenie całego kraju policjanci z drogówki przeprowadzą dzisiaj działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – czyli akcję "NURD". W ciągu całego dnia mundurowi zwracać będą szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów...