Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

"Policjant który mi pomógł"
turysta zagraniczny
Stop agresji drogowej
stop seksturystyce
rok pieszego
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
inforlinia do bezdomnych
nie reagujesz - akceptujesz
Facebook
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie

Ruch drogowy

 1. Zatrzymana z 3 promilami za kierownicą renault dzięki reakcji świadka

  Sporo ponad 3 promile alkoholu w organizmie miała 37-letnia mieszkanka jednej z mniejszych miejscowości w powiecie tarnogórskim zatrzymana wczoraj wieczorem przez siewierskich stróżów prawa. Kompletnie pijana kobieta na oczach świadka, mimo krążących w jej ciele promili postanowiła usiąść za kierownicą swojego renaulta. Dalszym losem amatorki jazdy na "podwójnym gazie" zajmie się sąd i prokurator. Poza utratą prawa jazdy grozi jej teraz dwa lata więzienia.

 2. Trwa policyjna akcja "Trzeźwość"

  Dzisiejszy poranek i przedpołudnie na będzińskich drogach i ulicach upłyną pod znakiem wzmożonej kontroli trzeźwości kierujących. Policjanci z będzińskiej drogówki w ramach akcji "Trzeźwość" kontrolować będą kierowców w wielu miejscach powiatu. Dzisiejsza akcja na celu ma poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w szczególności spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

 3. Działania "Truck i bus" na będzińskich drogach

  Od godziny 6.00 do 22.00 policjanci z będzińskiej drogówki podobnie jak ich koledzy w całym kraju przeprowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Mundurowi szczególnie bacznie będą dzisiaj przyglądać się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Kontrolowany będzie stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, realizacja czasu pracy i odpoczynku oraz posiadane uprawnienia.

 4. Z drogówką na działaniach "Kontrola drogowa - pieszy"

  Policjanci z będzińskiej drogówki od wczesnych godzin rannych wyruszyli dzisiaj na powiatowe drogi i ulice by baczniej przyjrzeć się zachowaniu pieszych. W ramach akcji "Kontrola drogowa - pieszy" stróże prawa kontrolują zachowania niechronionych użytkowników dróg w różnych częściach powiatu. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na te rejony, w których aktywność przechodniów jest największa. Więcej policyjnych patroli można też zobaczyć tam, gdzie w ostatnim okresie dochodziło do potrąceń.

 5. Uprawnienia pojazdów uprzywilejowanych

  Uczestniczenie w akcji związanej z ratowaniem życia, zdrowia ludzkiego lub mienia, wykonywanie zadań związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. To tylko niektóre sytuacje, w których służby używają sygnałów pojazdu uprzywilejowanego.

 6. Akcja „Alkohol i Narkotyki” w powiecie będzińskim

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych na drogach i ulicach powiatu będzińskiego, podobnie jak na terenie całego kraju, policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Celem przedsięwzięcia jest wyeliminowanie z ruchu kierowców poruszających się po drogach pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Wzmożone kontrole w ramach dzisiejszej akcji będą trwały aż do jutrzejszego poranka.

 7. "Trzeźwość" na będzińskich drogach

  Prawie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielkie niebezpieczeństwo na drogach stanowią pijani kierowcy. Mimo to, wciąż wiele osób decyduje się usiąść za kierownicą po spożyciu alkoholu. Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w szczególności spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu to główna idea dzisiejszej akcji policjantów z będzińskiej drogówki.

 8. Policyjna akcja "Pasy" na będzińskich drogach

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych policjanci z będzińskiej drogówki podobnie jak stróże prawa w całym kraju prowadzą działania "PASY". Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie podchodzą do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących do bezpiecznego przewożenia najmłodszych pasażerów.

 9. 25 styczeń ogólnokrajowym "Dniem odblasków"

  Dzisiaj w całym kraju prowadzona jest akcja profilaktyczna "Dzień odblasków". Jej celem jest zachęcenie wszystkich użytkowników ruchu drogowego do dbania o wspólne bezpieczeństwo na drogach. Policjanci zarówno pieszym jak i kierującym przekazywać będą elementy odblaskowe.

 10. Trwa policyjna akcja "Trzeźwość"

  Dzisiejszy poranek i przedpołudnie na będzińskich drogach i ulicach upłyną pod znakiem wzmożonej kontroli trzeźwości kierujących. Policjanci z będzińskiej drogówki w ramach akcji "Trzeźwość" kontrolować będą kierowców w wielu miejscach powiatu. Dzisiejsza akcja na celu ma poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w szczególności spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.