Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
"Policjant który mi pomógł"
Facebook
inforlinia do bezdomnych
Stop agresji drogowej
rok pieszego
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
turysta zagraniczny
nie reagujesz - akceptujesz
stop seksturystyce

Ruch drogowy

 1. Trwa policyjna akcja "NURD"

  Od godziny 6 nad ranem na drogach i ulicach powiatu będzińskiego, podobnie jak na terenie całego kraju prowadzone są działania pod kryptonimem „NURD”. Mają one za zadanie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. Funkcjonariusze kontrolują miejsca, w których ruch pieszych i rowerzystów - czyli Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego jest największy.

 2. Zatrzymany pijany obcokrajowiec za kierownicą tira

  Zatrzymanie do kontroli drogowej zakończyło wczorajszą nietrzeźwą jazdę w Siewierzu, 43-letniego kierowcy tira. W ciele obywatela Rosji, podróżującego ciężarowym dafem po drodze krajowej nr 1 znajdował się prawie promil alkoholu. O dalszym losie obcokrajowca zdecyduje teraz sąd i prokurator. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, teraz grozi mu 2 lata więzienia.

 3. Policyjna akcja "Kontrola drogowa - Pieszy"

  Będzińscy policjanci, podobnie jak ich koledzy w całym województwie, przeprowadzą dzisiaj na drogach i ulicach powiatu działania w ramach akcji "Kontrola drogowa - Pieszy". Policyjna akcja rozpocznie się o godzinie 14 i potrwa do godziny 22. Mundurowi baczną uwagę zwracać będą przede wszystkim na pieszych popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie na przechodzących przez ulice w miejscach niedozwolonych.

 4. Policyjna akcja "Pasy" na będzińskich drogach

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych policjanci z będzińskiej drogówki prowadzą działania "PASY". Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie podchodzą do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących do bezpiecznego przewożenia najmłodszych pasażerów.

 5. Bezpieczna droga do szkoły także ze strażą miejską

  Początek roku szkolnego dla będzińskich stróżów prawa tradycyjnie wiąże się z ogólnopolską akcją "Bezpieczna droga do szkoły". W policyjne działania wczoraj włączyli się strażnicy ze Straży Miejskiej w Będzinie, którzy wspierali policjantów rozdając ulotki informacyjne i pomagając w edukacji najmłodszych na rzecz bezpieczeństwa na drodze.

 6. Policjantki o bezpieczeństwie z uczniami "zerówki"

  W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” będzińscy stróże prawa odwiedzają uczniów szkół podstawowych. W miniony piątek będzińskie policjantki odwiedziły młodych żaków z "zerówki" Szkoły Podstawowej nr 10. W czasie spotkania przekazały dzieciom cenną wiedzę na temat tego, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły, a po lekcjach bezpiecznie powrócić do domu.

 7. Cztery ofiary śmiertelne wypadku w Boguchwałowicach

  Wszystko wskazuje na to, że nadmierna prędkość była przyczyną tragicznego w skutkach wypadku drogowego jaki miał miejsce w piątek wieczorem na DK 78 w Boguchwałowicach. Jak wstępnie ustalono, kierujący audi a6 zjechał z drogi uderzając w przydrożne drzewo. Zarówno kierowca pojazdu jak i podróżujący z nim trzej młodzi mężczyźni ponieśli śmierć na miejscu.

 8. Policyjna akcja "Prędkość" na będzińskich drogach

  Od wczesnych godzin rannych na będzińskich drogach policjanci z drogówki, podobnie jak inni funkcjonariusze w całym kraju prowadzą akcję "Prędkość". Dzisiejsze działania ukierunkowane są przede wszystkim na przestrzeganie przez kierowców dozwolonej prędkości jazdy. Uwaga stróżów prawa skierowana jest także na sprawdzanie trzeźwości kierowców i stanu technicznego ich pojazdów.

 9. Bezpieczna droga do szkoły – policyjne działania

  Policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły” w tym roku odbędą się w dwóch terminach: 1–2 września, a po weekendzie 5–9 września. Jak zawsze ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym, w rejonach szkół oraz na drogach, prowadzących do szkół i placówek oświatowo–wychowawczych w początkowym okresie nauki, po przerwie wakacyjnej.

 10. Tragiczny wypadek pieszego na DK 86 w Będzinie

  Będzińscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, który miał miejsce we wtorek około godziny 22.20 na DK 86 w Będzinie. Przechodzący w niedozwolonym miejscu przez drogę mężczyzna o nieustalonej dotychczas tożsamości został potrącony przez nadjeżdżającego osobowego volkswagena, a następnie ciężarowego mana. Obrażenia jakich doznał pieszy okazały się śmiertelne.