Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

"Policjant który mi pomógł"
inforlinia do bezdomnych
nie reagujesz - akceptujesz
Stop agresji drogowej
Facebook
turysta zagraniczny
stop seksturystyce
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
rok pieszego
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie

Ruch drogowy

 1. Akcja „ Alkohol i Narkotyki” w powiecie będzińskim.

  Dzisiaj od godziny 6.00 policjanci będzińskiej drogówki prowadzą na terenie naszego powiatu działania pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Akcja ma na celu wyeliminowanie z ruchu kierowców jeżdżących pod wpływem narkotyków lub innych środków odurzających.

 2. Pijany bez dokumentów spowodował kolizję

  Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali wczoraj kilka minut przed godziną dwudziestą kompletnie pijanego 30- letniego sosnowiczanina, który spowodował kolizję drogową. Mający prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie, za to bez dokumentów kierowca peugeota 407 swoją podróż zakończył kolizją na DK 86 w Sarnowie. O dalszym losie amatora jazdy "na podwójnym gazie" zdecyduje teraz sąd i prokurator.

 3. Trwają działania "NURD"

  Od godziny 6 nad ranem na drogach i ulicach powiatu będzińskiego, podobnie jak na terenie całego kraju prowadzone są działania pod kryptonimem „NURD”. Mają one za zadanie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. Funkcjonariusze kontrolują miejsca, w których ruch pieszych i rowerzystów - czyli Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego jest największy.

 4. "Wolniej = bezpieczniej" - policyjna akcja na będzińskich drogach

  Od wczesnych godzin rannych na będzińskich drogach policjanci z drogówki prowadzą akcję "Wolniej = bezpieczniej". Dzisiejsze działania ukierunkowane są przede wszystkim na przestrzeganie przez kierowców dozwolonej prędkości jazdy. Stróże prawa sprawdzają także trzeźwość kierowców, stan techniczny ich pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach.

 5. Akcja "Prędkość" na będzińskich drogach

  Od wczesnych godzin rannych na będzińskich drogach policjanci z drogówki prowadzą akcję "Prędkość". Dzisiejsze działania ukierunkowane są przede wszystkim na przestrzeganie przez kierowców dozwolonej prędkości jazdy. Uwaga stróżów prawa skierowana jest także na sprawdzanie trzeźwości kierowców i stanu technicznego ich pojazdów.

 6. Akcja "Pasy" na będzińskich drogach

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych policjanci z będzińskiej drogówki prowadzą działania "PASY". Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie podchodzą do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących do bezpiecznego przewożenia najmłodszych pasażerów.

 7. Próbował wmówić że promile, kolizja i ucieczka nie są jego dziełem

  Dzięki reakcji naocznego świadka swoją nietrzeźwą jazdę zakończył w sobotnie popołudnie w Czeladzi 39-letni kierowca audi a4. Mieszkaniec miasta w ciele którego znajdowało się prawie 3 promile alkoholu został zatrzymany chwilę po tym, jak uciekł z miejsca kolizji na skrzyżowaniu ulic Ogrodowej i Kombatantów. Zatrzymany próbował wmówić policjantom, że to nie on siedział za kierownicą auta. Nie wiedział jednak, że cały czas był bacznie obserwowany przez świadka zdarzenia.

 8. Uwaga: utrudnienia w ruchu na DK 78 w Mierzęcicach

  Dzisiaj od 16.00 do 17.30 w Mierzęcicach planowany jest protest społeczny. W związku z tym, na drodze krajowej nr 78 (ul. Wolności), w pobliżu skrzyżowania z ulicą Gminną, mogą wystąpić poważne utrudnienia w ruchu drogowym. Policjanci wyznaczą objazdy.

 9. Na zakazie... "na podwójnym gazie"

  W ręce policjantów z będzińskiej drogówki wpadł kolejny pijany kierowca lekceważący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymany wczoraj 52-letni mieszkaniec Piekar Śląskich mimo zakazu wydanego przez sąd kierował swoim fiatem, w tym czasie w jego organizmie znajdowało się niespełna pół promila alkoholu. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd i prokurator. Za jazdę na "podwójnym gazie" oraz niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu teraz nawet 3 lata więzienia

 10. Podsumowanie akcji "Trzeźwość" na będzińskich drogach

  Wczoraj na drogach i ulicach powiatu będzińskiego policjanci drogówki prowadzili działania wzmożone w ramach ogólnopolskiej akcji "Trzeźwość". Kontrole stanu trzeźwości kierujących pozwoliły wyeliminować z dalszej jazdy czterech kierowców jadących na podwójnym gazie. W stanie po użyciu alkoholu było dwóch kierujących. U kolejnych dwóch zatrzymanych kierowców policjanci odnotowali stan nietrzeźwości, czyli zawartość alkoholu powyżej pół promila w organizmie.