Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
rok pieszego
Facebook
inforlinia do bezdomnych
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
nie reagujesz - akceptujesz
"Policjant który mi pomógł"
stop seksturystyce
turysta zagraniczny

Ruch drogowy

 1. Tour de Pologne w powiecie będzińskim

  72 wyścig Tour de Pologne zawitał na drogi powiatu będzińskiego. W dniu wczorajszym na trasie wyścigu w Siewierzu oraz Będzinie kolarze rywalizowali na dwóch lotnych premiach oraz jednej górskiej usytuowanej na osiedlu Syberka. Stróże prawa z Będzina, Katowic oraz Mysłowic pilnowali bezpieczeństwa zarówno sportowców, jak i zgromadzonej publiczności.

 2. Tour de Pologne - utrudnienia w ruchu na terenie Będzina

  Od 3 do 5 sierpnia na terenie województwa śląskiego zostaną rozegrane trzy etapy Wyścigu kolarskiego 72. Tour de Pologne UCI World Tour. W związku z powyższym w tych dniach należy się spodziewać utrudnień w ruchu drogowym w obrębie trasy wyścigu. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram wyścigu na terenie naszego województwa.

 3. Na zakazie... "na podwójnym gazie"

  W ręce stróżów prawa wpadli kolejni pijani kierowcy lekceważący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymany wczoraj 26-letni mieszkaniec powiatu zawierciańskiego mimo zakazu wydanego przez sąd kierował swoim fiatem, w tym czasie w jego organizmie znajdowało się ponad 1,5 promila alkoholu. W niedzielny ranek policjanci także udaremnili dalszą jazdę 42-letniemu bytomianinowi. Badanie kierowcy forda z prawomocnym zakazem prowadzenia pojazdów dało wynik prawie pół promila alkoholu w organizmie.

 4. Bezpieczny autobus

  Jeśli czeka Cię podróż autokarem możesz przed wyjazdem sprawdzić jego podstawowe dane. Umożliwia to e-usługa oferowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Zapraszamy do korzystania ze strony bezpiecznyautobus.gov.pl

 5. "Truck & Bus" na będzińskich drogach

  Policjanci z będzińskiej drogówki prowadzą dzisiaj od wczesnych godzin rannych działania pod kryptonimem "Truck & Bus". Akcja zaplanowana na terenie całego województwa potrwa od godziny 6 do 22. Policyjne działania mają na celu poprawę stanu bezpieczeństwa w zakresie transportu drogowego oraz podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego związanej z transportem osób.

 6. Policyjne działania "NURD"

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych na terenie powiatu będzińskiego, podobnie jak na terenie całego województwa policjanci drogówki przeprowadzą działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – czyli "NURD". Podczas akcji policjanci zwracać będą szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów...

 7. "Mistrzowie w Pasach" - PIT STOP w Będzinie

  Organizatorzy ogólnopolskiej kampanii społecznej "Mistrzowie w pasach" na kolejny przystanek swojej akcji wybrali stację paliw przy ulicy Czeladzkiej w Będzinie. Wszyscy tankujący mieli okazję by dowiedzieć się, jak ważnym jest wyrobienie nawyku zapinania pasów bezpieczeństwa. Pod fachowym okiem ekspertów z Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego kierowcy uczyli się także, jak prawidłowo montować foteliki i bezpiecznie podróżować z dziećmi.

 8. Zatrzymany pijany kierowca autobusu

  Policjanci z będzińskiej drogówki uniemożliwili wczoraj wieczorem dalszą jazdę pijanemu kierowcy autobusu miejskiego. Badanie stanu trzeźwości 52-latka wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie. Nieodpowiedzialny mężczyzna wpadł w trakcie policyjnej kontroli trzeźwości w Wojkowicach. Pijany kierowca stracił już prawo jazdy. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu nawet 3 lata więzienia.

 9. Policyjna akcja "Pasy"

  Dzisiaj od rana policjanci drogówki prowadzą działania PASY. Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie podchodzą do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących do bezpiecznego przewożenia najmłodszych pasażerów.

 10. Spełniamy marzenia Kajetana - zaproszenie dla mediów

  W najbliższy piątek i sobotę, 12 i 13 czerwca, rozegrany zostanie XIX Finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Miejscem zawodów będzie Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Żarnowcu, ul. Krakowska 25. Niewątpliwą atrakcją imprezy będzie konkurencja VIP z udziałem wielokrotnego Mistrza Polski w rajdach samochodowych – Kajetana Kajetanowicza.