Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
stop seksturystyce
"Policjant który mi pomógł"
rok pieszego
turysta zagraniczny
Stop agresji drogowej
inforlinia do bezdomnych
Facebook
nie reagujesz - akceptujesz

Ruch drogowy

 1. Policyjna akcja "NURD" na będzińskich drogach

  Od godziny 6 nad ranem na drogach i ulicach powiatu będzińskiego, podobnie jak na terenie całego kraju prowadzone są działania pod kryptonimem „NURD”. Mają one za zadanie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. Funkcjonariusze kontrolują miejsca, w których ruch pieszych i rowerzystów - czyli Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego jest największy.

 2. Wieczorny wypadek na pasach

  Policjanci z będzińskiej drogówki wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, który miał miejsce wczorajszego wieczoru w Wojkowicach przy ulicy Sobieskiego. Jak dotychczas ustalono dwie starsze mieszkanki miasta przechodząc przez ulicę na oznakowanym przejściu dla pieszych zostały potrącone przez nadjeżdżającego mitsubishi lancera, za kierownicą którego siedział 21-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich. W wyniku potrącenia poturbowane kobiety zostały przetransportowane do szpitala.

 3. W drodze po doświadczenie z wojkowicką młodzieżą

  W niedalekiej przyszłości dołączą do grona szczęśliwych posiadaczy prawa jazdy. Jednak już dzisiaj mają okazję zdobyć potrzebną wiedzę i pierwsze doświadczenia by uniknąć wkrótce zagrożeń związanych z użytkowaniem dróg. O tym jak ważnym aspektem jest bezpieczeństwo w ramach kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie" przypomnieli wczoraj wojkowickim licealistom policjanci z będzińskiej drogówki.

 4. Tragiczny wypadek pieszego w Leśniakach

  Policjanci z będzińskiej drogówki wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, który miał miejsce w niedzielny wieczór w miejscowości Leśniaki. Jak dotychczas ustalono 27-letni mieszkaniec miasta przechodząc przez ulicę w niedozwolonym miejscu został potrącony przez nadjeżdżającego mercedesa. W wyniku potrącenia pieszy doznał wielu urazów wewnętrznych i po przewiezieniu do szpitala zmarł.

 5. Na zakazie... "na podwójnym gazie"

  W ręce policjantów z Wojkowic wpadł kolejny pijany kierowca lekceważący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymany wczoraj czterdziestolatek mieszkający w Rogoźniku pomimo zakazu wydanego przez sąd kierował swoim Renaultem, a przy tym po jego organizmie krążyło prawie 2.5 promila alkoholu.

 6. Tragiczny wypadek w Siewierzu

  Będzińscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny śmiertelnego wypadku do którego doszło wczoraj około godziny 16.00 na obwodnicy Siewierza. Jak dotychczas ustalono, 36 - letni kierowca Toyoty wyjechał na drogę z pierwszeństwem pod jadącą prawidłowo ciężarówkę. W wyniku zderzenia pojazdów trzy osoby poniosły śmierć.

 7. Z łagiskiego przedszkola wracamy obdarowani medalami

  Bezpieczeństwo naszych najmłodszych na drodze to główna idea, która przyświecała wczorajszej wizycie policjantów z będzińskiej drogówki w jednym z będzińskich przedszkoli. Stróżom prawa towarzyszyła jak zwykle policyjna maskotka smoczyca Klara, która promowała bezpieczne postawy i zachowania w ruchu drogowym.

 8. Apel o trzeźwość w kościelnych murach

  Prawie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielkie niebezpieczeństwo na drogach stanowią pijani kierowcy. Mimo to, wciąż wiele osób decyduje się usiąść za kierownicą po spożyciu alkoholu. O tym, jak poważna jest skala zjawiska świadczą policyjne statystyki. W trwającą społeczną kampanię walki z pijanymi kierowcami wpisał się wczorajszy apel policjantów do będzińskich wiernych.

 9. Rowerem na „gazie” spowodował kolizję

  W dniu wczorajszym nietrzeźwy rowerzysta zakończył swoją podróż w Szpitalu Miejskim w Czeladzi po tym jak wymusił pierwszeństwo jadącemu prawidłowo Citroenowi. Jak się okazało rowerzysta posiadał ponad 2 promile alkoholu we krwi.

 10. Akcja „Alkohol i Narkotyki” w powiecie będzińskim

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych na drogach i ulicach powiatu będzińskiego, podobnie jak na terenie całego kraju, policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Celem przedsięwzięcia jest wyeliminowanie z ruchu kierowców poruszających się po drogach pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Wzmożone kontrole w ramach dzisiejszej akcji będą trwały aż do wtorkowego poranku.