Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

nie reagujesz - akceptujesz
inforlinia do bezdomnych
Facebook
turysta zagraniczny
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
stop seksturystyce
Stop agresji drogowej
rok pieszego
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
"Policjant który mi pomógł"

Ruch drogowy

 1. Debatowali z seniorami o bezpieczeństwie

  Galeria Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Czeladzi stała się areną debaty społecznej zorganizowanej przez będzińskich stróżów prawa ze studentami uniwersytetu III wieku. Tematem przewodnim spotkania stało się bezpieczeństwo osób starszych. Oprócz policjantów na czele których stanął Komendant Powiatowy Policji w Będzinie mł. insp. Dominik Łączyk, w spotkaniu wzięli udział czeladzcy strażnicy miejscy.

 2. Z młodym kierowcą po doświadczenie

  Policjanci z będzińskiej drogówki spotkali się z uczniami Liceum im. Mikołaja Kopernika w Będzinie. W ramach kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” mundurowi przypomnieli nastoletnim słuchaczom przepisy ruchu drogowego, omówili też przyczyny i skutki zdarzeń drogowych powodowanych przez młodych kierowców. Prezentacja przygotowana dla młodzieży miała zwrócić uwagą na zagrożenia jakie stwarzają na drodze nierozważni kierowcy.

 3. Wyeliminowani amatorzy jazdy "na podwójnym gazie"

  Siedmiu kierujących na "podwójnym gazie" w tym jeden z prawomocnym zakazem kierowania pojazdami, to wynik działania będzińskich stróżów prawa w ostatnich dwóch dniach. Wczorajszy niechlubny rekordzista to 62-letni mieszkaniec Poręby, kierowca osobowej skody. Mężczyzna zatrzymany do kontroli przez policjantów z będzińskiej drogówki w Siewierzu przy ulicy Przemysłowej w chwili kontroli miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę na "podwójnym gazie" kierowcy stracili już uprawnienia.

 4. Niechronieni uczestnicy ruchu "pod lupą"

  Wczoraj na powiatowych drogach i ulicach policjanci z będzińskiej drogówki swoją uwagę zwracali przede wszystkim na niechronionych uczestników ruchu. Stróże prawa i porządku od wczesnych godzin rannych prowadzili kontrole w różnych częściach powiatu, zwracając szczególną uwagę na te rejony, w których ruch pieszych jest największy. Policyjna akcja po raz kolejny pokazała jak często bagatelizowana jest ze strony pieszych kwestia własnego bezpieczeństwa na drodze.

 5. O bezpieczeństwie na siewierskich drogach

  Podczas kampanii „Idź, jedź, żyj”, policjanci z wydziału ruchu drogowego będzińskiej komendy zachęcali mieszkańców Siewierza do poświęcenia większej uwagi i dbałości o własne bezpieczeństwo na drodze. W trakcie spotkania zorganizowanego po mszy w kościele, policjantka przypomniała, jak ważnym i zarazem obowiązkowym elementem poprawiającym bezpieczeństwo pieszych, szczególnie w okresie jesienno–zimowym, są elementy odblaskowe noszone na odzieży.

 6. Trzeźwe przewozy na będzińskich drogach

  Dzisiaj na terenie powiatu będzińskiego policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem "Trzeźwe przewozy". Celem działania jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez eliminowanie kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

 7. Pijany uderzył w drzewo

  Blisko 1,5 promila alkoholu miał w organizmie 37-letni kierowca audi a4, który spowodował wypadek drogowego. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Pijany kierowca stracił już prawo jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

 8. Pirat recydywista stracił prawo jazdy

  W ręce policjantów z będzińskiej drogówki wpadł 31-letni pirat drogowy, który prawie dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość jazdy. Mężczyzna na odcinku drogi, na którym wolno poruszać się z prędkością maksymalną 100 km/h jechał swoim mitsubishi prawie 200 km/h. W trakcie sprawdzania "osiągnięć" kierowcy okazało się, że za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym już dwukrotnie miał on odbierane prawo jazdy.

 9. Nie wytrzeźwiał od wigilii

  Sporo ponad 3 promile alkoholu miał w organizmie 28-letni katowiczanin, który w trakcie działań "Bezpieczny weekend" wpadł w ręce policjantów z będzińskiej drogówki. Mężczyzna posiadał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd i prokurator.

 10. "Trzeźwe przewozy" na będzińskich drogach

  Tylko w ciągu kilku godzin trwania działań " Trzeźwe przewozy" policjanci z będzińskiej drogówki "wyeliminowali" z ruchu kolejnych nietrzeźwych kierujących. Od godziny 4 nad ranem do południa w ręce stróżów prawa wpadła trójka amatorów jazdy "na podwójnym gazie". W "niechlubnym" tercecie znalazła się również kobieta.