Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

stop seksturystyce
nie reagujesz - akceptujesz
"Policjant który mi pomógł"
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
rok pieszego
inforlinia do bezdomnych
Stop agresji drogowej
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
turysta zagraniczny
Facebook

Ruch drogowy

 1. Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

  Tradycyjnie w trzecią niedzielę listopada, obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. W tym roku Światowy Dzień Pamięci przypada 15 listopada. Krajowe Duszpasterstwo Kierowców zachęca w tym szczególnym dniu do pamięci i modlitwy w intencji ofiar wypadków oraz do okazywania troski osobom poszkodowanym na drogach.

 2. Jutro policyjna akcja "Pieszy"

  Będzińscy policjanci przeprowadzą jutro na drogach i ulicach powiatu działania w ramach akcji "Pieszy". Policyjna akcja potrwa od godziny 14 do 22. Mundurowi baczną uwagę zwracać będą przede wszystkim na pieszych popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie na przechodzących przez ulice w miejscach niedozwolonych.

 3. Tragiczny wypadek w Czeladzi

  Będzińscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj kilka minut przed 13.00 w Czeladzi na ulicy Będzińskiej. Jak dotychczas ustalono, 78-letni kierowca osobowego renault zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzając się z hondą civic, kierowaną przez 35-letniego dąbrowianina. W wyniku doznanych obrażeń, kierowca renault thalia oraz 81-letnia pasażerka auta zmarli.

 4. Odblaski dla wiernych

  W ramach kampanii „Idź-jedź-żyj Rok pieszego 2015”, policjanci z będzińskiej drogówki zachęcali mieszkańców miasta do poświęcenia większej uwagi i dbałości o własne bezpieczeństwo na drodze. W trakcie spotkania zorganizowanego po mszy w kościele św. Trójcy, stróże prawa przypominali jak ważnym i zarazem obowiązkowym elementem poprawiającym bezpieczeństwo pieszych, są elementy odblaskowe noszone na odzieży.

 5. Trwają działania "NURD"

  Od godziny 6 nad ranem na drogach i ulicach powiatu będzińskiego, podobnie jak na terenie całego kraju prowadzone są działania pod kryptonimem „NURD”. Mają one za zadanie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. Funkcjonariusze kontrolują miejsca, w których ruch pieszych i rowerzystów - czyli Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego jest największy.

 6. Śmiertelne potrącenie na pasach

  Pośpiech w połączeniu z niestosowaniem się do zasad bezpieczeństwa to główne przyczyny śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj po południu na Alei Kołłątaja w Będzinie. Jak dotychczas ustalono, przebiegająca przy czerwonym świetle przez przejście dla pieszych 63-letnia kobieta, została potrącona przez nadjeżdżającego osobowego hyundaia. W następstwie odniesionych obrażeń piesza zmarła.

 7. Policyjna akcja "Pieszy"

  Będzińscy policjanci przeprowadzą dzisiaj na drogach i ulicach powiatu działania w ramach akcji "Pieszy". Policyjna akcja potrwa od godziny 8 do 16. Mundurowi baczną uwagę zwracać będą przede wszystkim na pieszych popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie na przechodzących przez ulice w miejscach niedozwolonych.

 8. Śmiertelne potrącenie pieszego

  Będzińscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj po południu na ulicy Małobądzkiej w Będzinie. Jak dotychczas ustalono, przechodzący przez ulicę na oznakowanym przejściu dla pieszych 85-letni mężczyzna, został potrącony przez nadjeżdżającego forda mondeo. W następstwie odniesionych obrażeń pieszy zmarł.

 9. Trwa policyjna akcja "Pieszy"

  Będzińscy policjanci prowadzą dzisiaj od wczesnych godzin rannych na drogach i ulicach powiatu działania w ramach akcji "Pieszy". Policyjna akcja potrwa do godziny 14. Mundurowi baczną uwagę zwracać będą przede wszystkim na pieszych popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie na przechodzących przez ulice w miejscach niedozwolonych.

 10. Zmiany w organizacji ruchu w pobliżu cmentarzy

  W związku z planowanym większym natężeniem ruchu w czasie zbliżającego się weekendu, związanym z dniem Wszystkich Świętych, w rejonie cmentarzy w powiecie będzińskim nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu drogowego.