Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
Facebook
Stop agresji drogowej
rok pieszego
turysta zagraniczny
nie reagujesz - akceptujesz
inforlinia do bezdomnych
stop seksturystyce
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
"Policjant który mi pomógł"

Ruch drogowy

 1. Uwaga kierowcy - akcja BEZPIECZNY WEEKEND

  Przed nami długi sierpniowy weekend. Duża grupa zmotoryzowanych osób wyruszy w trasy. To, czy dojedziemy bezpiecznie do celu, w dużej mierze zależy od nas samych: kierowców, rowerzystów i pieszych. W tym czasie będzińscy policjanci będą prowadzili ogólnopolskie działania „Bezpieczny weekend”.

 2. Potrącił i uciekł

  Policja poszukuje świadków wczorajszego potrącenia rowerzysty w miejscowości Siemonia. Po zdarzeniu kierowca Fiata Seicento oddalił się nie udzielając pomocy potrąconemu rowerzyście.

 3. Już niedługo działania "Bezpieczna droga do szkoły"

  Koniec wakacji już blisko. Po beztroskim wypoczynku, dla dzieci i młodzieży nadchodzi czas nauki. Z kolei dla policjantów wrzesień, to miesiąc w którym w sposób szczególny będą troszczyć się o najmłodszych uczniów i ich bezpieczną drogę do szkoły.

 4. Akcja "Prędkość" na będzińskich drogach

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych na będzińskich drogach policjanci z drogówki prowadzą akcję "Prędkość". Dzisiejsze działania ukierunkowane są przede wszystkim na przestrzeganie przez kierowców dozwolonej prędkości jazdy. Uwaga stróżów prawa skierowana jest także na sprawdzanie trzeźwości kierowców i stanu technicznego ich pojazdów.

 5. Zabrał kluczyki nietrzeźwemu kierowcy i dostarczył na komendę

  Dzięki reakcji mieszkańca powiatu będzińskiego, policjanci drogówki zatrzymali 49-latka, który kierował samochodem mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz nawet do 2 lat więzienia.

 6. Łapówka za "załatwienie sprawy"

  Policjanci ze Sławkowa zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu zawierciańskiego, który podczas kontroli drogowej usiłował wręczyć mundurowym 100 złotych łapówki. Chciał, aby w ten sposób mundurowi „zapomnieli” o całej sprawie. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

 7. Sobotnie działania przy akwenach i zatrzymanie rabusiów

  W sobotę w powiecie będzińskim policjanci prowadzili działania w okolicy zbiorników wodnych. Ich celem było zapewnienie porządku publicznego przy kąpieliskach. Jednym z rezultatów tych działań było zatrzymanie sprawców kradzieży rozbójniczej.

 8. "Bezpieczny pieszy" na będzińskich drogach

  Policjanci z będzińskiej drogówki prowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych. W ramach akcji "Bezpieczny pieszy" stróże prawa kontrolują zachowania niechronionych użytkowników dróg w różnych częściach powiatu. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na rejony, w których ruch pieszych jest największy, ale przede wszystkim na te miejsca, w których często dochodzi do potrąceń przechodniów.

 9. Podsumowanie akcji "Bezpieczny weekend"

  Wczoraj o godzinie 22.00 zakończyła się prowadzona na terenie naszego powiatu akcja "Bezpieczny Weekend". Nad bezpieczeństwem na drogach czuwało 52 będzińskich policjantów. Niestety nie dla wszystkich kierujących spotkanie z nimi zakończyło się bez konsekwencji....

 10. Mając 3 promile spowodował kolizję

  Policjanci Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Będzinie zatrzymali wczoraj nietrzeźwego kierującego, który spowodował kolizję drogową. Sprawca we krwi posiadał ponad 3 promile.