Wiadomości

Zaproszenie na XVII Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego

Data publikacji 26.09.2018

Zachęcamy do udziału w XVII Jasnogórskich Spotkaniach Środowiska Policyjnego, które odbędą się 30 września br. Tegoroczne spotkania wpisują się w obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską. W przeddzień pielgrzymki na Placu Biegańskiego wystawione zostaną stoiska promujące służbę w Policji, wystąpi orkiestra KWP w Katowicach, mundurowi zaprezentują też swój sprzęt służbowy. Na dzieci i dorosłych czeka mnóstwo atrakcji.

30 września 2018 roku już po raz XVIII odbędą się Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego. Uroczystości rozpoczną się o 11.30 na Placu Biegańskiego w Częstochowie, gdzie złożona zostanie wiązanka kwiatów przy pomniku Józefa Piłsudskiego. Pielgrzymi ruszą następnie Aleją Najświętszej Maryi Panny w kierunku Jasnej Góry. Wiązanki kwiatów złożone zostaną także przy pomniku Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki i przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza w Alei Henryka Sienkiewicza.

O 13.15 na Błoniach Jasnogórskich odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta. Po niej policjanci pomodlą się przy tablicy Gloria Victis oraz przed Cudownym Obrazem w Kaplicy Matki Boskiej Jasnogórskiej. Na zakończenie odbędzie się uroczysty koncert Chóru Garnizonowego z Parafii Wojskowo-Cywilnej pw. Matki Bożej Królowej Polski z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości RP w sali Papieskiej im. Świętego Jana Pawła II.

W przeddzień pielgrzymki 29 września 2018 r. (sobota) od 13.00 do 18.00 na Palcu Biegańskiego w Częstochowie wystawione zostaną stoiska promujące służbę w Policji. Na dzieci i dorosłych czekać będzie mnóstwo atrakcji, w tym:

  • występ orkiestry KWP w Katowicach
  • pokaz tresury psów służbowych Policji
  • informacje o kryteriach wstąpienia w szeregi Policji
  • Miasteczko Ruchu Drogowego, policyjne motocykle i radiowozy
  • stoisko technika kryminalistyki (daktyloskopia, walizka kryminalistyczna)
  • pokaz sprzętu policyjnego potrzebnego podczas zabezpieczania imprez masowych
  • szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
  • konkursy i zabawy edukacyjne dla dzieci

Zapraszamy serdecznie!