Wiadomości

Poszukiwani świadkowie nieustąpienia pierwszeństwa na pasach pieszemu na Al. Kołłątaja

Data publikacji 11.06.2018

Będzińscy policjanci poszukują świadków zdarzenia drogowego z dnia 11 maja 2018 r. około godziny 7.50, do którego doszło na przejściu dla pieszych na Al. Kołłątaja w pobliżu dzielnicy Warpie, kierunek na Dąbrowę Górniczą.

Zespół Wykroczeń Komendy Powiatowej Policji w Będzinie prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie zdarzenia drogowego zaistniałego w dniu 11 maja 2018 r. około godziny 7.50 do którego doszło na przejściu dla pieszych na Al. Kołłątaja w pobliżu dzielnicy Warpie, kierunek na Dąbrowę Górniczą. Na przejście dla pieszych z ruchem sterowanym sygnalizacją świetlną, przy włączonym zielonych świetle weszła 35-letnia piesza. Kobiecie nie ustąpił pierwszeństwa kierowca jadący samochodem vw passat kombi koloru granatowego, początkowy numer rejestracyjny SB...... Mężczyzna przy czerwonym świetle nie zatrzymał się przed przejściem, tak jak dokonały tego dwa inne pojazdy, doprowadzając tym samym do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. 

W związku z powyższym świadkowie tego zdarzenia drogowego lub osoby posiadające wiedzę o nim albo o kierowcy przedmiotowego samochodu vw passat proszeni są o kontakt z Zespołem Wykroczeń KPP w Będzinie pod nr tel: (32) 36 80 365 (osoba prowadząca sprawę mł. asp. Ewelina Felis), pozostałe telefony (32) 36 80 266, (32) 36 80 255 lub z najbliższą jednostką policji pod numerami alarmowymi 112 i 997. Informacje można również przekazać za pomocą poczty elektronicznej dyzurny@bedzin.ka.policja.gov.pl a także anonimowo za pomocą formularza "POWIADOM NAS" zamieszczonego stronie internetowej  Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.